Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 50 54 0005

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, profesjonalny personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji konstrukcji.
cechy
  • Grubość [mm]: 50,0
  • Średnica wewnętrzna [mm]: 12,3
  • średnica zewnętrzna [mm]: 106,0
  • Materiał: Guma
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,43
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który typowo instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie potrzebne odboje. Odbojami nazywa się małe konstrukcje o zaokrąglonym zarysie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wytworzone z różnych materiałów, z zasady jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zagwarantuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, lecz też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność szerokiej absorpcji energii, co w sytuacji odbojów jet wyjątkowo ważne. Gumowe odboje o dużo gorzej wypełniają swoje zadania, w dodatku szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich cena jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie wiąże się ze zbyt obszernym wydatkiem, wydaje się zatem, że nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi zwykle podczas jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Dodatkowo, składnik ten absorbuje energię wyprodukowaną np. Podczas wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć również o osłonach amortyzatorów, które niemal za każdym razem sprzedawane są w kompletach z odbojami. Są to tanie i mało nieprzystępne części wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym uszkodzeniem amortyzatorów. W dodatku, gumowe osłonki na amortyzatory obniżają ryzyko korozji i chronią przed skażeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z składników eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań, a także wibracji tworzonych poprzez zawieszenie w trakcie jazdy. Co najważniejsze - poduszki mają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. By amortyzator prawidłowo spełniał swoją funkcję, ponadto poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być produktywna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Marka jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, dostępnych do wszelkich niemieckich i innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat kupujący ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, proponującemu bezusterkowe, trwałe i precyzyjnie stworzone produkty. SWAG to silna marka, na której można polegać. Za każdym razem, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów charakteryzujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością, a także precyzją pasowania. Jest to możliwe dzięki współpracy różnych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym cykl dopuszczenia towaru. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyposażone laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania szkodliwe i niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które umożliwia staranne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych w środku obudowy artykułu. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów wyprodukowanych w Ennepetal, lecz odnoszą się również do składników stworzonych przez dokładnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się części układu hamulcowego i napędowego, komponenty zawieszenia pojazdu i silnika oraz części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.