Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 50 93 4918

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, profesjonalny personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji konstrukcji.
cechy
  • Gwint zewn. [mm]: M8 x 1,25
  • Materiał: Guma / metal
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,550
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który głównie instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie potrzebne odboje. Odbojami nazywa się śladowe konstrukcje o zaokrąglonym kształcie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wykonane z przeróżnych tworzyw, przede wszystkim jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zapewnia dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność pokaźnej absorpcji energii, co w przypadku odbojów jet nad wyraz ważne. Gumowe odboje o mnóstwo gorzej wypełniają swoje zadania, na dodatek szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich cena jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie scala się ze zbyt pokaźnym wydatkiem, wydaje się zatem, że nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi na ogół w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, uniemożliwiając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Ponadto, składnik ten absorbuje energię stworzoną np. W trakcie wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze o osłonach amortyzatorów, które niemal zawsze sprzedawane są w zestawach z odbojami. Są to tanie i mało skomplikowane elementy wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym zniszczeniem amortyzatorów. W dodatku, gumowe osłonki na amortyzatory zmniejszają ryzyko korozji oraz bronią przed skażeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z elementów eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań, a także wibracji wykonanych poprzez zawieszenie w trakcie jazdy. Co najważniejsze - poduszki mają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Żeby amortyzator prawidłowo spełniał swoją funkcję, dodatkowo poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być wydajna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie wynajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Producent jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, przystępnych do wszystkich niemieckich oraz innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat klienci ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, oferującemu bezusterkowe, trwałe i starannie stworzone produkty. SWAG to silna marka, na której można polegać. Za każdym razem, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów cechujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością oraz precyzją pasowania. Jest to możliwe dzięki współpracy przeróżnych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym proces dopuszczenia artykułu. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie zaopatrzone laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania szkodliwe oraz niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które zezwala na precyzyjne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych wewnątrz pokrywy produktu. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów wytwarzanych w Ennepetal, ale odnoszą się w dodatku do komponentów wytworzonych poprzez dokładnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się komponenty układu hamulcowego i napędowego, komponenty zawieszenia pojazdu i silnika i części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.