Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 50 93 8219

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, fachowy personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji konstrukcji.
cechy
  • Średnica wewnętrzna [mm]: 14,0
  • Gwint wewnętrzny [mm]: M8 x 1,25
  • Materiał: Guma / metal
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 1,070
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który z reguły instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie konieczne odboje. Odbojami nazywa się drobne konstrukcje o zaokrąglonym profilu, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być stworzone z różnych tworzyw, na ogół jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zagwarantuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten posiada zdolność dużej absorpcji energii, co w sytuacji odbojów jet niezwykle ważne. Gumowe odboje o dużo gorzej wypełniają swoje zadania, w dodatku szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich wartość jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie scala się ze zbyt dużym wydatkiem, wydaje się zatem, że nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi z zasady w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Ponadto, element ten absorbuje energię produkowaną np. W trakcie wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć także o osłonach amortyzatorów, które niemal za każdym razem sprzedawane są w zestawach z odbojami. Są to tanie i niewiele skomplikowane komponenty wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym uszkodzeniem amortyzatorów. Ponadto, gumowe osłonki na amortyzatory ograniczają ryzyko korozji, a także bronią przed zanieczyszczeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z części eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań, a także wibracji stworzonych przez zawieszenie w trakcie jazdy. Co najważniejsze - poduszki mają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Aby amortyzator należycie spełniał swoją funkcję, jeszcze poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być skuteczna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie odszukacie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Firma jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, dostępnych do wszystkich niemieckich i innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat konsumenci ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, proponującemu niezawodne, trwałe i precyzyjnie tworzone produkty. SWAG to silna marka, na której można polegać. Zawsze, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów charakteryzujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością i precyzją pasowania. Jest to możliwe dzięki współpracy różnych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym cykl dopuszczenia produktu. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyposażone laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania krzywdzące oraz niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które zezwala na skrupulatne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych we wnętrzu obudowy towaru. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów stworzonych w Ennepetal, ale odnoszą się także do części produkowanych przez dokładnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się komponenty układu hamulcowego i napędowego, komponenty zawieszenia pojazdu i silnika i części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.