Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 60 92 7505

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, profesjonalny personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji konstrukcji.
parametry
  • Grubość [mm]: 46,0
  • Średnica wewnętrzna [mm]: 18,0
  • średnica zewnętrzna [mm]: 75,0, 104,0
  • Materiał: Guma
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,400
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który najczęściej instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie potrzebne odboje. Odbojami nazywa się niewiele znaczące konstrukcje o zaokrąglonym zarysie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wyprodukowane z przeróżnych tworzyw, zwykle jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zapewnia dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność obfitej absorpcji energii, co w przypadku odbojów jet nad wyraz ważne. Gumowe odboje o dużo gorzej wypełniają swoje zadania, na dodatek szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich wartość jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie zespala się ze zbyt wielkim wydatkiem, wydaje się zatem, iż nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi na ogół w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Ponadto, komponent ten absorbuje energię tworzoną np. W trakcie wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć także o osłonach amortyzatorów, które niemal za każdym razem sprzedawane są w kompletach z odbojami. Są to tanie i niedużo niełatwe elementy wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym zniszczeniem amortyzatorów. Ponadto, gumowe osłonki na amortyzatory obniżają ryzyko korozji, a także bronią przed zanieczyszczeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z składników eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań i wibracji wytworzonych poprzez zawieszenie w trakcie jazdy. Co najważniejsze - poduszki posiadają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. By amortyzator poprawnie spełniał swoją funkcję, dodatkowo poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być sprawna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie odszukacie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Firma jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, przystępnych do wszystkich niemieckich oraz innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat kupujący ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, proponującemu bezusterkowe, trwałe i dokładnie tworzone produkty. SWAG to silna marka, na której można polegać. Zawsze, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów cechujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością, a także precyzją pasowania. Jest to możliwe dzięki współpracy zróżnicowanych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym cykl dopuszczenia towaru. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie zaopatrzone laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania krzywdzące, a także niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które pozwala na staranne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych we wnętrzu pokrywy towaru. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów produkowanych w Ennepetal, ale odnoszą się również do elementów produkowanych przez skrupulatnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się części układu hamulcowego i napędowego, części zawieszenia pojazdu i silnika, a także części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.