Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 60 93 6606

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, fachowy personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji konstrukcji.
cechy
  • Materiał: Guma / metal
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,690
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który z reguły instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie potrzebne odboje. Odbojami nazywa się śladowe konstrukcje o zaokrąglonym zarysie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wytwarzane z rozmaitych materiałów, typowo jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zapewnia dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność obszernej absorpcji energii, co w przypadku odbojów jet szczególnie ważne. Gumowe odboje o sporo gorzej wypełniają swoje zadania, w dodatku szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich cena jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie wiąże się ze zbyt sporym wydatkiem, wydaje się zatem, iż nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi przeważnie w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, uniemożliwiając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Dodatkowo, komponent ten absorbuje energię wyprodukowaną np. W trakcie wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze o osłonach amortyzatorów, które niemal zawsze sprzedawane są w zestawach z odbojami. Są to tanie i niedużo skomplikowane komponenty wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym uszkodzeniem amortyzatorów. Ponadto, gumowe osłonki na amortyzatory zniżają ryzyko korozji i chronią przed skażeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z składników eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań oraz wibracji stworzonych poprzez zawieszenie w trakcie jazdy. Co najważniejsze - poduszki posiadają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Aby amortyzator poprawnie spełniał swoją funkcję, ponadto poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być wydajna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie wyszukacie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Firma jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, przystępnych do wszelkich niemieckich oraz innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat konsumenci ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, proponującemu bezusterkowe, trwałe i precyzyjnie wytworzone produkty. SWAG to silna firma, na której można polegać. Zawsze, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów charakteryzujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością oraz precyzją pasowania. Jest to osiągalne dzięki współpracy różnorodnych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym proces dopuszczenia towaru. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyekwipowane laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania krzywdzące oraz niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy pomiędzy innymi urządzenie rentgenowskie, które umożliwia skrupulatne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych w środku pokrywy artykułu. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów wytwarzanych w Ennepetal, lecz odnoszą się też do komponentów tworzonych przez dokładnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się komponenty układu hamulcowego i napędowego, części zawieszenia pojazdu i silnika, a także części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.