Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 62 92 2130

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, fachowy personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji montażu.
cechy
  • Długość [mm]: 167
  • Szerokość [mm]: 147,0
  • Średnica wewnętrzna [mm]: 14,0
  • Wysokość [mm]: 50
  • średnica zewnętrzna [mm]: 88,0, 109,0
  • Materiał: Guma
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,97
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który na ogół instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie potrzebne odboje. Odbojami nazywa się nieznaczne konstrukcje o zaokrąglonym kształcie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wyprodukowane z różnorodnych materiałów, w głównej mierze jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe gwarantuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, lecz też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten posiada zdolność sporej absorpcji energii, co w sytuacji odbojów jet stanowczo ważne. Gumowe odboje o sporo gorzej wypełniają swoje zadania, na dodatek szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich cena jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie wiąże się ze zbyt sporym wydatkiem, wydaje się zatem, że nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi w głównej mierze w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Na dodatek, składnik ten absorbuje energię stworzoną np. Podczas wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć w dodatku o osłonach amortyzatorów, które niemal za każdym razem sprzedawane są w pakietach z odbojami. Są to tanie i niewiele nieprzystępne komponenty wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym uszkodzeniem amortyzatorów. Na dodatek, gumowe osłonki na amortyzatory zmniejszają ryzyko korozji oraz bronią przed skażeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z części eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań, a także wibracji wytwarzanych przez zawieszenie podczas jazdy. Co najważniejsze - poduszki mają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Żeby amortyzator należycie spełniał swoją funkcję, ponadto poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być wydajna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Firma jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, przystępnych do wszelkich niemieckich oraz innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat kupujący ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, proponującemu niezawodne, trwałe i precyzyjnie wyprodukowane produkty. SWAG to silna marka, na której można polegać. Za każdym razem, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów cechujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością oraz precyzją pasowania. Jest to realne dzięki współpracy zróżnicowanych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym cykl dopuszczenia produktu. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyposażone laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania zgubne oraz niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które zezwala na skrupulatne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych wewnątrz pokrywy towaru. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów wyprodukowanych w Ennepetal, ale odnoszą się w dodatku do elementów produkowanych przez skrupulatnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się elementy układu hamulcowego i napędowego, części zawieszenia pojazdu i silnika oraz części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.