Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 62 93 1132

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, profesjonalny personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji konstrukcji.
atrybuty
  • Gwint zewn. [mm]: M8 x 1,25
  • Długość gwintu [mm]: 22,50
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,49
  • rozmiar gwintu: M8 x 1,50
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który przede wszystkim instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie konieczne odboje. Odbojami nazywa się niepokaźne konstrukcje o zaokrąglonym profilu, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być produkowane z najróżniejszych tworzyw, z zasady jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zapewnia dużą oporność na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność szerokiej absorpcji energii, co w przypadku odbojów jet istotnie ważne. Gumowe odboje o dużo gorzej wypełniają swoje zadania, ponadto szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich wartość jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie scala się ze zbyt wielkim wydatkiem, wydaje się zatem, iż nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi zwykle w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Na dodatek, komponent ten absorbuje energię stworzoną np. Podczas wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć również o osłonach amortyzatorów, które niemal zawsze sprzedawane są w pakietach z odbojami. Są to tanie i niedużo niełatwe komponenty wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym uszkodzeniem amortyzatorów. Na dodatek, gumowe osłonki na amortyzatory zniżają ryzyko korozji oraz chronią przed skażeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z części eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań, a także wibracji wyprodukowanych poprzez zawieszenie w trakcie jazdy. Co najważniejsze - poduszki mają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Aby amortyzator dobrze spełniał swoją funkcję, także poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być sprawna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie wynajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Firma jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, przystępnych do wszystkich niemieckich, a także innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat konsumenci ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, oferującemu bezawaryjne, trwałe i starannie stworzone produkty. SWAG to silna producent, na której można polegać. Zawsze, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów charakteryzujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością i precyzją pasowania. Jest to osiągalne dzięki współpracy przeróżnych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym cykl dopuszczenia artykułu. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie zaopatrzone laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania zgubne, a także niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy pomiędzy innymi urządzenie rentgenowskie, które pozwala na staranne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych w środku pokrywy towaru. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów wytworzonych w Ennepetal, ale odnoszą się dodatkowo do części wykonanych poprzez skrupulatnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się elementy układu hamulcowego i napędowego, elementy zawieszenia pojazdu i silnika oraz części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.