Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 62 93 9133

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, profesjonalny personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji montażu.
parametry
  • Długość [mm]: 135,5
  • Szerokość [mm]: 120,95
  • Wysokość [mm]: 28,3
  • Średnica wewnętrzna [mm]: 14,25
  • Materiał: Guma / metal
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,41
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który w głównej mierze instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie niezbędne odboje. Odbojami nazywa się śladowe konstrukcje o zaokrąglonym profilu, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być tworzone z różnorodnych tworzyw, przeważnie jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe zagwarantuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, lecz też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność znacznej absorpcji energii, co w sytuacji odbojów jet stanowczo ważne. Gumowe odboje o niemało gorzej wypełniają swoje zadania, ponadto szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich cena jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie scala się ze zbyt wielkim wydatkiem, wydaje się zatem, że nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi z zasady w trakcie jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Na dodatek, element ten absorbuje energię stworzoną np. W trakcie wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć także o osłonach amortyzatorów, które niemal za każdym razem sprzedawane są w zestawach z odbojami. Są to tanie i mało nieprzystępne elementy wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym uszkodzeniem amortyzatorów. Ponadto, gumowe osłonki na amortyzatory zniżają ryzyko korozji oraz bronią przed skażeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z elementów eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań oraz wibracji stworzonych przez zawieszenie w trakcie jazdy. Co najważniejsze - poduszki posiadają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Żeby amortyzator poprawnie spełniał swoją funkcję, dodatkowo poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być skuteczna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie wynajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Marka jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, przystępnych do wszelkich niemieckich, a także innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat kupujący ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, oferującemu bezawaryjne, trwałe i dokładnie stworzone produkty. SWAG to silna firma, na której można polegać. Zawsze, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów charakteryzujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością, a także precyzją pasowania. Jest to osiągalne dzięki współpracy najróżniejszych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym cykl dopuszczenia towaru. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyekwipowane laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania krzywdzące oraz niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które umożliwia staranne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych w środku obudowy produktu. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów produkowanych w Ennepetal, lecz odnoszą się ponadto do elementów wyprodukowanych przez precyzyjnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się elementy układu hamulcowego i napędowego, elementy zawieszenia pojazdu i silnika oraz części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.