Menu

Mocowanie amortyzatora teleskopowego SWAG 70 93 8308

Cechy produktu

  • Producent SWAG 

Opis

Informacja ogólna
zgodnie z ich przeznaczeniem. Prace montażowe może wykona wyłącznie przeszkolony, fachowy personel. W normalnym przypadku produkty dostarczane są bez instrukcji konstrukcji.
parametry
  • Średnica wewnętrzna [mm]: 12,5
  • średnica zewnętrzna [mm]: 109,0
  • Strona zabudowy: Oś przednia po obydwu stronach
  • Ciężar [kg]: 0,52
OpisAmortyzatory samochody osobowe: odboje, osłony i mocowania

Amortyzator jest podzespołem, który przede wszystkim instaluje się z kilkoma elementami dodatkowymi. Wśród nich są np. Absolutnie konieczne odboje. Odbojami nazywa się minimalne konstrukcje o zaokrąglonym zarysie, przymocowywane do amortyzatorów. Mogą być wytworzone z różnorodnych tworzyw, na ogół jednak jest to tworzywo poliuretanowe, ewentualnie guma. Tworzywo poliuretanowe gwarantuje dużą oporność na uszkodzenia mechaniczne, lecz też na działanie czynników atmosferycznych. Materiał ten ma zdolność dużej absorpcji energii, co w przypadku odbojów jet nad wyraz ważne. Gumowe odboje o dużo gorzej wypełniają swoje zadania, ponadto szybciej dochodzi do ich całkowitego zużycia. Ich wartość jest niższa, jednak kupno odbojów nigdy nie zespala się ze zbyt obfitym wydatkiem, wydaje się zatem, że nie warto na nich oszczędzać. Najważniejszym celem instalacji odbojów jest zabezpieczenie amortyzatorów przed uszkodzeniami wywołanymi uderzeniami w nie innych podzespołów. Do wypadków tego typu dochodzi na ogół podczas jazdy po głębokich dziurach, czy po prostu wyjątkowo nierównej nawierzchni. Odboje ograniczają wszelkie ruchy w zawieszeniu, zapobiegając tym samym uderzanie o siebie poszczególnych podzespołów. Na dodatek, element ten absorbuje energię produkowaną np. Podczas wjeżdżania w głębokie kałuże, nie dopuszczając do uszkodzenia amortyzatora. Warto w tym miejscu wspomnieć także o osłonach amortyzatorów, które niemal zawsze sprzedawane są w kompletach z odbojami. Są to tanie i niedużo skomplikowane komponenty wspierające odboje w ochronie przed mechanicznym zniszczeniem amortyzatorów. Ponadto, gumowe osłonki na amortyzatory obniżają ryzyko korozji oraz chronią przed skażeniami. Poduszka amortyzatora jest jednym z komponentów eksploatacyjnych układu zawieszenia. Jej zadaniem jest tłumienie drgań, a także wibracji wytwarzanych poprzez zawieszenie podczas jazdy. Co najważniejsze - poduszki mają ogromny wpływ na pracę amortyzatorów, dzięki którym z kolei możemy bezpiecznie hamować i pokonywać zakręty. Żeby amortyzator korzystnie spełniał swoją funkcję, jeszcze poduszka górnych mocowań amortyzatora musi być skuteczna. Poduszki razem z amortyzatorami wchodzą w skład tzw. Kolumny resorującej, nazywanej powszechnie kolumną MacPhersona. W naszej ofercie wynajdziecie Państwo szeroką gamę odbojów, osłon i poduszek takich producentów jak KYB, Monroe, Sachs czy Starline.

O marce Swag

SWAG jest jednym z wiodących na świecie partnerów motoryzacyjnego aftermarketu. Producent jest znana na rynkach międzynarodowych z oferty ponad 26 000 samochodowych części zamiennych w jakości OE, przystępnych do wszelkich niemieckich, a także innych europejskich samochodów osobowych. Od ponad 60 lat konsumenci ufają firmie SWAG jako specjaliście aftermarketowemu, oferującemu bezusterkowe, trwałe i starannie produkowane produkty. SWAG to silna producent, na której można polegać. Zawsze, wszędzie. SWAG jest niezmiennie synonimem produktów charakteryzujących się najwyższą jakością produkcji, trwałością i precyzją pasowania. Jest to realne dzięki współpracy różnorodnych, centralnie nadzorowanych działów zarządzania jakością. Ogromną rolę odgrywa przy tym cykl dopuszczenia towaru. Przed wprowadzeniem do oferty nowej części zamiennej, zlokalizowane w niemieckim Ennepetal, nowocześnie wyekwipowane laboratorium badawcze przeprowadza drobiazgowe testy pierwszych wzorów produktów. Poziom jakości produkcji ustalany jest w oparciu o badania szkodliwe, a także niedestrukcyjne. Do badania części elektronicznych wykorzystujemy między innymi urządzenie rentgenowskie, które umożliwia precyzyjne stwierdzenie ewentualnych wad ukrytych we wnętrzu pokrywy artykułu. Wspomniane wyżej zasady w zakresie zapewnienia jakości dotyczą nie tylko produktów produkowanych w Ennepetal, lecz odnoszą się też do części wytwarzanych poprzez precyzyjnie wybranych poddostawców. W naszej ofercie znajdują się elementy układu hamulcowego i napędowego, komponenty zawieszenia pojazdu i silnika i części elektryczne. SWAG JEST MARKĄ NALEŻĄCĄ DO BILSTEIN GROUP.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.