Menu

Boże Ciało DVD (Płyta DVD)

Cechy produktu

  • Producent Praca zbiorowa 
  • Nośnik DVD 

Opis

Obsypany nagrodami na festiwalu filmowym w Gdyni 2019 (w tym za najkorzystniejszą reżyserię i scenariusz) polski kandydat do Oscara w reżyserii Jana Komasy („Sala samobójców", „Miasto 44"), którego w kinach zobaczyło blisko 1,5 miliona widzów!

„Boże Ciało" to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza i pełnić posługę kapłańską w minimalnym miasteczku. Od początku metody ewangelizacji „fałszywego duchownego" budzą kontrowersje. A sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w miejscowości pojawia się jego dawny kolega z poprawczaka.

Film Jana Komasy to nieszablonowy projekt w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów i niełatwej duchowości młodych ludzi.

„oszałamiający. Konkretny. Zasłużenie nominowany do Oscara…" – Peter Debruge, Variety

„Boże ciało – to jest po prostu film nadzwyczajny pod każdym względem. Dzieło skończone, spójne, wspaniałe. Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel, Aleksandra potrzebna - są doskonali. Oto polskie kino, a zrobione bez nadęcia, bez udawania, prawdziwe, konkretne i co teraz wyjątkowo ważne- czytelne na całym świecie." – Karolina Korwin-Piotrowska, natemat.pl

„Inteligentny i prowokujący film, który na przemian oczarowuje i niepokoi (…). (…) całkowicie zasługuje na swoje miejsce na światowej scenie." – Jennie Kermode, eyeforfilm.co.uk

Wydanie mieści audiodeskrypcję, a także napisy polskie dla osób niesłyszących.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.