Moje konto
  • Electrolux EKI54500 Electrolux EKI54500

Electrolux EKI54500

1 oferta z 1 sklepu

Producent Electrolux WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentElectrolux

Urządzasz nową kuchnię i szukasz wolnostojącej kuchenki elektrycznej? Stwórz w swojej kuchni idealne miejsce do przygotowywania posiłków. Gotowanie będzie przyjemniejsze ze sprawdzonym i stylowym sprzętem, do tego Twoja kuchnia stanie się ozdobą całego domu. Przeczytaj opis kuchenki elektrycznej Electrolux EKI54500, porównaj oferty sklepów i zdecyduj, czy to właśnie ją chcesz mieć w swojej kuchni.

Właściwości

Kuchenki elektryczne zbudowane są z płyty grzejnej oraz piekarnika. Płyta grzejna może być ceramiczna albo indykcyjna. Szerokość kuchenek wynosi ok. 50-60 cm. Płyta ceramiczna jest płaska i posiada ukryte pod powierzchnią grzałki, w postaci zwojów. Posiada wysoką odporność na temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Kuchenki z tym rodzajem płyty są dostępne w przystępnych cenach. Działanie kuchenek z płytą indukcyjną odbywa się za pomocą indukcji magnetycznej. Pod powierzchnią płyty tworzy się pole magnetyczne, które sprawia, że nie nagrzewa się samo pole grzejne, a jedynie dno naczynia (ferromagnetycznego), stojącego na nim. Ten rodzaj jest droższy, aczkolwiek w dłuższym terminie używanie jej jest oszczędniejsze. Wybierając kuchenkę elektryczną, zwróć uwagę na pola grzejne. Przeważnie są cztery. Mogą one przyjmować standardowe kształty (np. owalne) bądź takie, które dopasowane są do konkretnych naczyń, np. brytfanny. W niektórych modelach zastosowano podwójne lub potrójne pola, czyli 2 albo 3 okręgi, na których można stawiać garnki o różnych średnicach. Piekarnik w kuchenkach elektrycznych może mieć rożne możliwości. Wyposażone są w wiele funkcji obróbki termicznej, np. grzanie dolne, górne, grill, turbogrill, opiekanie i wiele innych. Przydatnym dodatkiem może być termosonda, która umożliwi Ci sprawdzenie temperatury wewnątrz potrawy. Kuchenki elektryczne w zależności od modelu mogą mieć różne rodzaje sterowania. Może ono odbywać się za pomocą pokręteł, przycisków lub sensorycznie.

Bezpieczeństwo

Kwestie związane z bezpieczeństwem są istotne w używaniu każdego sprzętu AGD. Ty lub ktoś z bliskich posiada rozrusznik serca, aparat słuchowy lub pompę insulinową? Jeśli tak, to pamiętaj, aby przed kupnem kuchenki z płytą indukcyjną skonsultować się z producentem tych urządzeń medycznych, aby wyeliminować możliwość zakłócenia ich pracy przez pole magnetyczne. Ryzykowne może także być pozostawianie w pobliżu kuchenki z indukcją metalowych przedmiotów, takich jak noże czy pokrywki, ale również kart magnetycznych, np. do bankomatu. Niektóre z modeli kuchenek elektrycznych mogą posiadać w funkcje zabezpieczające, takie jak np. nienagrzewające się drzwi piekarnika, chroniące przed poparzeniem. Bardziej nowoczesne modele natomiast, mogą posiadać chowane pokrętła, które uniemożliwią małym dzieciom włączanie urządzenia. Gadżet ten dodatkowo stylowo wygląda, co zwiększa walory wizualne.

Podsumowanie

Podczas wyboru kuchenki elektrycznej, zastanów się w jakim miejscu w kuchni ją ustawisz, jaką chcesz mieć płytę grzejną oraz jej funkcje i zabezpieczenia. Gdy zdecydujesz się na kuchenkę z indukcją pamiętaj - gotowanie na płytach indukcyjnych powinno odbywać się z użyciem specjalnych ferromagnetycznych naczyń, które będą idealnie dopasowane do powierzchni płyty, z płaskim dnem i bez ostrych krawędzi. Garnki o gładkich i płaskim dnie wymagane są także przy gotowaniu na płycie ceramicznej. Kuchenka elektryczna EKI54500 firmy Electrolux swoją funkcjonalnością, zapewni Ci przyjemne i szybkie gotowanie, a także sprawi, że Twoja kuchnia nabierze nowoczesnego charakteru, dzięki prostemu, ale stylowemu wyglądowi.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też