Moje konto
  • Electrolux EKI54500 Electrolux EKI54500

Electrolux EKI54500

1 oferta z 1 sklepu

Producent Electrolux WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentElectrolux

Planujesz remont kuchni i chcesz ją wyposażyć w kuchnię elektryczną? Kuchnia to serce każdego domu. Jeśli wyposażysz ją w sprawdzony sprzęt, stanie się ona miejscem, w którym z większą przyjemnością przygotujesz posiłki dla siebie i bliskich. Przeczytaj charakterystykę kuchni elektrycznej Electrolux EKI54500 i przekonaj się, że jest to sprzęt idealny do Twojego domu.

Właściwości

Kuchenka elektryczna zbudowana jest z płyty grzejnej oraz z piekarnika. Płyta może być ceramiczna lub indukcyjna. Szerokość kuchenek wynosi najczęściej 50-60 cm. Płyta ceramiczna jest płaska i ma ukryte pod powierzchnią grzałki. Są one odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Kuchenki z tym rodzajem płyty są tańsze. Płyta indykcyjna działa na zasadzie indukcji magnetycznej. Pod powierzchnią płyty tworzy się pole magnetyczne, które nie nagrzewa całej powierzchni pola grzejnego, a jedynie naczynie o ferromagnetycznym dnie. Z tą płytą kuchenki są nieco droższe, ale w dłuższym okresie czasu oszczędniejsze. Przy zakupie kuchenki elektrycznej weź pod uwagę kształt pól grzejnych. Jest on uzależniony od modelu płyty. Zazwyczaj kuchenki posiadają cztery pola. Mogą być owalne lub prostokątne, ale także przyjmować kształt konkretnych naczyń, np. brytfanny. Występują też pola podwójne lub potrójne, czyli dwa lub trzy okręgi, umożliwiające postawienie garnków o różnych średnicach. Piekarniki w kuchniach elektrycznych oferują spore możliwości. Mogą posiadać kilka funkcji pieczenia, jak np. grzanie górne, dolne, grill, turbogrill, opiekanie, termoobieg i wiele innych. Przydatnym dodatkiem jest też termosonda, która ułatwia kontrolowanie temperatury wewnątrz potrawy. Kuchenki elektryczne mogą mieć sterowanie za pomocą pokręteł, przycisków lub sensoryczne. Wszystko w zależności od modelu i typu płyty grzejnej.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to podstawa w użytkowaniu sprzętu AGD. W przypadku kupna kuchenki z płytą indukcyjną pamiętaj, że jeśli Ty lub ktoś z domowników posiada rozrusznik serca, pompę insulinową lub aparat słuchowy, wtedy należy się skonsultować z producentem wymienionych urządzeń medycznych, aby wykluczyć możliwość zakłócania ich pracy przez pole magnetyczne, występujące w płytach indukcyjnych. Nie powinno się także kłaść w pobliżu kuchenki z indukcją metalowych przedmiotów, takich jak noże, łyżki, pokrywki, jak również kart magnetycznych (np. do bankomatu). Niektóre modele kuchenek elektrycznych posiadają dodatkowe funkcje zabezpieczające, np. nienagrzewające się drzwi piekarnika które uchronią przed oparzeniem, a te bardziej zaawansowane chowane pokrętła, które minimalizują ryzyko włączenia kuchenki przez dzieci. Dodatkowo jest to znakomity gadżet, zwiększający walory wizualne urządzenia.

Podsumowanie

Wybierając właściwy model kuchenki elektrycznej przeanalizuj kilka kwestii, takich jak miejsce w którym ustawisz sprzęt, rodzaj płyty, dodatkowe funkcje i zabezpieczenia. Jeśli zdecydujesz się na urządzenie z indukcją pamiętaj, że do przygotowywania posiłków na płytach indukcyjnych, konieczne jest używanie naczyń ferromagnetycznych, z płaskim dnem, idealnie przylegających do sfery grzewczej, bez ostrych zakończeń. Przy płytach ceramicznych podobnie - naczynia muszą mieć płaskie dno i gładkie krawędzie. Kuchenka elektryczna Electrolux EKI54500 idealnie sprawdzi się w Twojej kuchni i uprzyjemni Ci codzienne gotowanie.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też