Menu

CZARNA STRZELBA WINCHESTER Z GŁOWĄ BIZONA

Cechy produktu

  • Producent HISZPANIA 

Opis

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA przepiękna REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.
(K47-1063)

Materiał:
stop cynku i aluminium i drewno

Producent: Hiszpania

długość 100 cm
waga: 3 kg

To nie jest blaszana zabawka wyłącznie realistyczna replika, której wagę poczujesz w rękach (waga i rozmiary wzorowane na oryginale).

Nasze repliki broni palnej wykonane są ze specjalnych stopów, co zapobiega dopasowanie ich do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie cykl pozbawiania cech użytkowych jest niezwykle rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń. Repliki broni palnej w naszym sklepie stanowią jedynie artykuły dekoracyjne.

Poniżej kilka ciekawych danych:

Najpopularniejsze i najchętniej kupowane aktualnie repliki broni to właśnie wiernie odtworzone repliki broni Winchestera. Nieraz broń ta nazywana była karabinkiem, który zdobył zachód. Firma Winchester Repeating Arms Co. Opracowała nowy powtarzalny karabin dźwigniowy, który wprowadziła na rynek w 1866 r. Bazował on na produkowanym w 1860 r. Przez Christophera Spencera karabinie dźwigniowym (gdzie naciśnięcie dźwigni do dołu wywoływało otwarcie zamka). Karabinek ten miał magazynek rurowy o obszerności 7 nabojów (umieszczony w kolbie), który był powszechnie wykorzystywany na tzw. Dzikim zachodzie.


"Oliver Fischer Winchester (ur. 30 listopada 1810, zm. 11 grudnia 1880), amerykański konstruktor i przemysłowiec. Wyprodukował pierwszy w pełni udany karabin powtarzalny, a w 1857 założył w New Haven zakłady produkujące uzbrojenie i amunicję.

Bronią palną zainteresował się w 1855, gdy zakupił ósmą część udziałów w firmie Volcanic Repeating Firearms Company i zorganizował produkcję broni według patentów H. Smitha i D.B. Wessona. W 1857 spółka zbankrutowała. Oliver Winchester zakupił jej akcje kompletnie, po czym założył nową spółkę pod nazwą New Haven Arms Company, której został prezesem. W 1858 Winchester zatrudnił T.B. Henry'ego, który w 1860 opracował karabin Henry M1860. Broń odniosła obszerny sukces. W 1866 Winchester zreorganizował spółkę, która przyjęła nazwę Winchester Repeating Arms Company. Od tej pory wszystkie rodzaje broni stworzone przez producenta były nazywane Winchester. Pierwszym karabinem, który Winchester udoskonalił był M1866, wytwarzany w liczbie 170 000 egzemplarzy, następnym wprowadzony w 1873 karabin M1873"1.


1-Oliver Winchester [online]. Wikipedia: wolna encyklopedia, 2008-04-21 19:21Z [dostęp: 2008-11-20 07:18Z]. Przystępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Oliver_Winchester&oldid=12229613

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.