Menu

MAŁA TARCZA RYSZARDA LWIE SERCE

Cechy produktu

  • Producent PŁATNERZE HISZPAŃSCY 

Opis


WYOBRAŹ SOBIE JAK TA atrakcyjna TARCZA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

UWAGA - towar JEST realizowanY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE W ZAKŁADZIE PŁATNERSKIM W TOLEDO (MIASTO TOLEDO OD CZASÓW przeciętnieWIECZNYCH JEST ZNANYM OŚRODKIEM PŁATNERSKIM W EUROPIE, STAL TOLEDAŃSKA cenionA JEST ZA szczególnie WYSOKĄ JAKOŚĆ).

Producent: PŁATNERZE HISZPAŃSCY
(882)


Materiał:

drewno i mosiężne ozdoby

WYSOKOŚĆ: 29cm

SZEROKOŚĆ: 23cm
WAGA: 0,3 kg

" Ryszard I Lwie Serce (ang. Richard the Lionheart, fr. Cœur de Lion) (ur. 8 września 1157, zm. 6 kwietnia 1199) - król Anglii od 1189. Syn Henryka II Plantageneta i Eleonory Akwitańskiej. W latach 1190-1192 był jednym z dowódców trzeciej wyprawy krzyżowej. Uwięziony w Austrii w czasie drogi powrotnej, następnie podany cesarzowi Henrykowi VI. Został uwolniony w 1194 roku. Zginął, walcząc z francuskim królem Filipem II Augustem o angielskie posiadłości we Francji.
Władca wyjątkowo kontrowersyjny, który swe królestwo traktował jako źródło dochodów na pokrycie kosztów swoich wojen[1], który nigdy nie nauczył się angielskiego, a w kraju przebywał okazjonalnie. Legendę króla wspierał jego niezwykły przydomek, dzięki czemu historia jego panowania aż do XIX wieku przesłonięta była opowieściami z pogranicza baśni; wpleciono ją nawet w opowieści o Robinie z Locksley"1.

1-Ryszard I Lwie Serce [online]. Wikipedia: wolna encyklopedia, 2009-05-18 20:54Z [dostęp: 2009-05-23 19:35Z]. Przystępny w Internecie:http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ryszard_I_Lwie_Serce&oldid=17103582

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.