Menu

REPLIKA NIEMIECKIEGO HEŁMU STAHLHELM II WOJNA ŚWIATOWA

Cechy produktu

  • Producent PŁATNERZE HISZPAŃSCY 

Opis

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA efektowna REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

UWAGA - produkt JEST wykonywanY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE W HISZPAŃSKIM ZAKŁADZIE PŁATNERSKIM (TEN wyjątkowY produkt JEST stworzonY w pełni RĘCZNIE Z WYSOKOWĘGLOWEJ STALI TOLEDAŃSKIEJ, KTÓRA szanowanA JEST ZA niezwykle korzystnĄ JAKOŚĆ).

(IH130)

Prezentowany model jest repliką nawiązująca do oryginału. Hełm jest w pełni ergonomiczny.

Materiał:
wysokowęglowa stal toledańska

Hełm można założyć na głowę.


Producent: HISZPAŃSKI ZAKŁAD PŁATNERSKI

obwód wew 70 cm

wysokość kompletna 17 cm

waga: 1,2 kg

„W latach trzydziestych Stahlhelm został w całości przebudowany. Zmniejszono wymiary wycięcia w przedniej części hełmu i skrócono wystająca tylną osłonę. Zlikwidowano także w całości bezużyteczne zaczepy dla przyłbicy. Poprawiono komfort jego noszenia przez zmianę wewnętrznej skórzanej podpinki. Dzięki tym poprawkom stał się on lżejszy i bardziej ergonomiczny. Znikome modyfikacje wprowadzono w 1940 r. W celu uproszczenia konstrukcji.

wytwarzano także specjalną odmianę Stahlhelmów dla oddziałów powietrznodesantowych (Fallschirmjäger), zwaną Fallschirmhelm.

Stahlhelm, II wojna światowa

Armia Kuomintangu w hełmach wz. M1935, ok. 1938

Na hełmach po I wojnie światowej zaczęto także umieszczać specyficzne oznaczenia po jednej albo po obydwu stronach hełmu w celu rozróżnienia poszczególnych jednostek. We wczesnej fazie produkcji modelu M1935 na prawej stronie umieszczano małą trójkolorową tarczę (czerwono-czarno-białą) a na lewej insygnia wskazujące przynależność do określonego oddziału czy formacji.

W modelu M1942 zrezygnowano z podwijania zakończenia dolnej części hełmu, co pozwoliło na przyśpieszenie cyklu produkcji i oszczędności materiałowe. Stopniowo rezygnowano z nanoszenia indywidualnych oznaczeń i przechodzono do malowania na szaro-zielony kolor. Najrzadszą odmianą Stahlhelmu jest model M1945, w którym zrezygnowano kompletnie z otworów napowietrzających.

Niemcy eksportowały Stahlhelm M1935 do wielu krajów. Były to m.in. Kuomintangowskie Chiny (w latach 1935-1936), Hiszpania. Własnej odmiany hełmu wzór M1942 używały Węgry. Niektóre kraje produkowały Stahlhelmy wzorując się na gotowym modelu M1935, gdzieniegdzie pozostawał on w użyciu choćby do późnych lat siedemdziesiątych"1.

1- Stahlhelm [online]. Wikipedia: wolna encyklopedia, 2011-11-24 18:21Z [dostęp: 2011-12-09 18:46Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Stahlhelm&oldid=28804226

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.