Menu

REPLIKA WINCHESTER EUA 1866

Cechy produktu

  • Producent Denix 

Opis

REPLIKA WINCHESTER EUA 1866

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA piękna REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.


(1140/L)

Materiał:
stop cynku i aluminium i drewno

Producent: Denix Hiszpania

długość 100 cm
waga: 3 kg

To nie jest blaszana zabawka wyłącznie realistyczna replika, której wagę poczujesz w rękach (waga i rozmiary wzorowane na oryginale).

Nasze repliki broni palnej wytworzone są ze specjalnych stopów, co zapobiega dostosowanie ich do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie cykl pozbawiania cech użytkowych jest nad wyraz rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni albo jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń. Repliki broni palnej w naszym sklepie stanowią wyłącznie artykuły ozdobne.

Poniżej kilka ciekawych danych:

Najpopularniejsze i najchętniej kupowane aktualnie repliki broni to właśnie wiernie odtworzone repliki broni Winchestera. Nieraz broń ta nazywana była karabinkiem, który zdobył zachód. Marka Winchester Repeating Arms Co. Opracowała nowy powtarzalny karabin dźwigniowy, który wprowadziła na rynek w 1866 r. Bazował on na stworzonym w 1860 r. Poprzez Christophera Spencera karabinie dźwigniowym (gdzie naciśnięcie dźwigni do dołu powodowało otwarcie zamka). Karabinek ten miał magazynek rurowy o pojemności 7 nabojów (umieszczony w kolbie), który był powszechnie stosowany na tzw. Dzikim zachodzie.


"Oliver Fischer Winchester (ur. 30 listopada 1810, zm. 11 grudnia 1880), amerykański konstruktor i przemysłowiec. Wyprodukował pierwszy w pełni udany karabin powtarzalny, a w 1857 założył w New Haven zakłady produkujące uzbrojenie i amunicję.

Bronią palną zainteresował się w 1855, gdy zakupił ósmą część udziałów w firmie Volcanic Repeating Firearms Company i zorganizował produkcję broni według patentów H. Smitha i D.B. Wessona. W 1857 spółka zbankrutowała. Oliver Winchester zakupił jej akcje w całości, po czym założył nową spółkę pod nazwą New Haven Arms Company, której pozostał prezesem. W 1858 Winchester zatrudnił T.B. Henry'ego, który w 1860 opracował karabin Henry M1860. Broń odniosła pokaźny sukces. W 1866 Winchester zreorganizował spółkę, która przyjęła nazwę Winchester Repeating Arms Company. Od tej pory wszystkie warianty broni wytworzone przez markę były nazywane Winchester. Pierwszym karabinem, który Winchester udoskonalił był M1866, wytwarzany w liczbie 170 000 egzemplarzy, następnym wprowadzony w 1873 karabin M1873"1.


1-Oliver Winchester [online]. Wikipedia: wolna encyklopedia, 2008-04-21 19:21Z [dostęp: 2008-11-20 07:18Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Oliver_Winchester&oldid=12229613

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.