Menu

UNIKATOWY HISTORYCZNY MORGENSTERN 2 KULE Z XIVw

Cechy produktu

  • Producent WŁOCHY 

Opis

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA błyskotliwa REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.


(W MZ-2P)

Materiał:
stop cynku i aluminium, a także drewno postarzane

Producent: Włochy

długość trzonka 26 cm

długość całkowita 46 cm
waga: 0,2 kg

To nie jest blaszana zabawka tylko realistyczna replika, której wagę poczujesz w rękach (waga i wymiary wzorowane na oryginale).


"Gwiazda poranna, kropacz, morgenstern, morgensztern, morning star – rodzaj broni obuchowej, typ wekiery (okutej maczugi) znamionujący się głowicą nabitą kolcami w profilu gwiazdy (stąd nazwa). Stylisko miało zróżnicowaną długość, rozmaita także była jakość wykonania – od najprostszych drewnianych, z gwoździami nabitymi przez zwykłego kowala, po nadzwyczajnie tworzone egzemplarze pochodzące z warsztatów zawodowych wytwórców broni. Była użytkowana równocześnie przez piechotę, jak i rycerstwo, znajdowała się na dodatek na wyposażeniu arsenałów miejskich. Rozpowszechniła się na początku XIV w. Ostatnio używana bojowo w czasie I wojny światowej

nieraz mianem morgensterna niepoprawnie nazywa się kiścień.

Nazwa "gwiazda poranna" (jako wariant broni) funkcjonuje w języku polskim od stosunkowo niedawna, pojawiła się z reguły za sprawą obcojęzycznej literatury fantasy, a także gier fabularnych. Z tego powodu w polskich tekstach niejednokrotnie można się spotkać z niemiecką lub angielską wersją tej nazwy i z rozmaitymi, niejednokrotnie błędnymi, jej definicjami"1.

1-Gwiazda zaranna [online]. Wikipedia: wolna encyklopedia, 2010-12-26 15:19Z [dostęp: 2011-02-09 15:43Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Gwiazda_zaranna&oldid=24458175

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.