Menu

UNIKATOWY KIŚCIEŃ - MACZUGA - 2 KULE (AG27/2.01)

Cechy produktu

  • Producent WŁOCHY 

Opis

unikatowY KIŚCIEŃ - MACZUGA - 2 KULE

Prezentowany model jest wierną repliką oryginału.

REPLIKI NASZEJ firmy uznanE SĄ poprzez NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

idealnie NADAJĄ SIĘ NA podarunek M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE luksusowE OPAKOWANIA DREWNIANE i SZEROKĄ GAMĘ produktÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK: RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: Włochy (AG27/2.01)

długość trzonka 36 cm

długość kompletna 65 cm
waga: 1.8 kg

Model ten stworzony jest ze stali i drewna.

cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.

CIEKAWOSTKA:

Kiścień - typ broni obuchowej użytkowanej w przeciętniewieczu, składającej się z drewnianego trzonka, do którego łańcuchem, sznurem albo rzemieniem przymocowano bijak, służący do zadawania ciosów przeciwnikowi. Zwany także mylnie korbaczem lub morgenszternem. Trzonki kiścieni mogły mieć różnorodną długość, z zasady jednak wynosiła ona ok. 30–40 cm. Bywały też kiścienie ich pozbawione, w postaci kuli na rzemieniu, który owijano dookoła ręki. Bijak miał przede wszystkim postać stalowej kuli najeżonej kolcami, choć istniały również bijaki gładkie i wykonane z innych materiałów (szczególnie wczesne ich wersje): rogu, kości, brązu. Zdarzały się kiścienie o 2 albo choćby 3 bijakach, każdym zawieszonym na własnym łańcuchu.


W średniowiecznej Europie kiścienie pojawiły się wpierw na Rusi (ok. X w.), przejęte od koczowniczych ludów ze wschodu. Od XI w. Były wykorzystywane w Europie Zachodniej, okres największej świetności tej broni przypada na wiek XV. Kiścienie używane były równocześnie poprzez jazdę jak i piechotę, choć sposób walki tą bronią, wymagający szerokich zamachów, wykluczał wykorzystanie kiścienia przez piechotę walczącą w szyku zwartym.

W innych językach nieraz nie ma rozróżnienia pomiędzy kiścieniem a cepem bojowym.

"WOJNY PROWADZONE SĄ PRZY UŻYCIU BRONI,

ALE WYGRYWANE przez LUDZI.

TO DUCH LUDZI, KTÓRZY IDĄ ZA WODZEM oraz LUDZI,

KTÓRZY PRZEWODZĄ PROWADZI DO ZWYCIĘSTWA"

Gen. George S. Patton

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.