Menu

WYJĄTKOWY RYNGRAF BÓG HONOR OJCZYZNA

Cechy produktu

  • Producent PŁATNERZE HISZPAŃSCY 

Opis

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA efektowna REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

Prezentowany model jest wierną repliką bazującą na wzorach historycznych.

Materiał: MOSIĄDZ

WYSOKOŚĆ: 17cm

SZEROKOŚĆ: 13cm

WAGA: 0,1 KG

Kod R8

cena nie dotyczy prezentowanych na zdjęciach szabel.


PONIŻEJ KILKA ciekawYCH FAKTÓW HISTORYCZNYCH:

"Ryngraf (z niem. Ringkragen, blacha napierśna, staropol. Szkaplerz) – typ medalionu, przede wszystkim w zarysie tarczy z rysunkiem o tematyce religijnej, czasem heraldycznej później z godłem państwowym. Wywodzi się od obojczyka, części zbroi noszonej poprzez rycerzy pod szyją, często ozdabianej motywami religijnymi, zwłaszcza maryjnymi. Od XVI w. Stopniowo obniżany i stosowany samodzielnie, bez reszty zbroi, w XVII w. Przyjął obecną formę ozdoby patriotyczno-religijnej, zatracając znaczenie ochronne. Ryngrafy noszone były niezwykle przez żołnierzy ugrupowań eksponujących swój patriotyzm i przywiązanie do religii katolickiej - m.in. Poprzez konfederatów barskich, powstańców 1846 r., żołnierzy NSZ i WiN. Dziś wieszany na ścianie jako patriotyczna dekoracja.
Zminiaturyzowane ryngrafy z wizerunkiem na ogół Matki Boskiej Ostrobramskiej, wytwarzane ze szlachetnego metalu stanowią zwyczajowy prezent z okazji chrztu"1.

1-Ryngraf [online]. Wikipedia: wolna encyklopedia, 2011-12-24 05:54Z [dostęp: 2012-02-10 09:39Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ryngraf&oldid=29152620

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.