Menu

QNAP TS-332X-2G

Cechy produktu

 • Producent QNAP 

Opis

30% użytkowników produktów QNAP wybiera dla swoich serwerów NAS konfigurację macierzy dyskowej RAID 5, która rozszerza bezpieczeństwo informacji i wydajność systemu przy trafnym wykorzystaniu przestrzeni. 3-wnękowy model TS-332X nie tylko pozwala skonfigurować na serwerze NAS macierz RAID 5 o niepokaźnej realnej liczbie dysków, ale jestzaopatrzony w port 10GbE SFP+ i trzy gniazda dysków SSD M.2 SATA 6 Gb/s, umożliwiając skuteczną pracę w środowiskach wymagających wysokiej sprawności. Opłacalny model TS-332X jest gotów do pracy w sieciach 10GbE, a dzięki bezkompromisowemu wzornictwu wpasowuje się idealnie we wnętrza biurowe.

Zbuduj bezpieczną, 3-dyskową macierz RAID 5,radować się słusznym użyciem przestrzeni i ochroną przed awarią jednego dysku.

Jeden zaimplementowany port 10GbE SFP+ pozwala przyspieszyć udostępnianie obfitych plików i intensywne transfery danych.

technika Qtier™ i pamięć podręczna SSD trafną skuteczność pamięci masowej przy bezustannej pracy.

Migawki zawierają kompletny obraz stanu systemu i danych, co pozwala bronić pliki i informacje przed przypadkowym usunięciem i atakami destrukcyjnego oprogramowania.

Obsługa kontenerów LXC i Docker® pozwala błyskawicznie wdrażać usługi aplikacji na wielu zróżnicowanych platformach, w tym w chmurze i na serwerach i stacjach roboczych.

Skalowalne rozwiązanie pamięci masowej: bezpieczne środowisko chmury prywatnej z centralizacją pamięci masowej i obsługą kopii zapasowych, udostępniania danych i odtwarzania po awarii.

Czterordzeniowy procesor i jeden port 10GbE SFP+

Model TS-332X wyekwipowano w czterordzeniowy procesor AnnapurnaLabs Alpine AL-324 1,7 GHz Cortex-A57 (64-bitowy) z 2 GB/4 GB pamięci RAM DDR4 (z możliwością rozbudowy do 16 GB) oraz trzy wnęki dysków SATA 6 Gb/s. Dopełniającą zaletą modelu TS-332X jest stanowczo skuteczna obsługa szyfrowania pełnych woluminów 256-bitowym algorytmem AES, co pozwala zapewnić bezpieczeństwo tajnych danych biznesowych przechowywanych na serwerze NAS. Model TS-332X wyekwipowano nie tylko w dwa porty Gigabit LAN,w dodatku port 10GbE SFP+ z pełną obsługą prędkich sieci 10GbE, co pozwala znacznie zwiększyć wydajność aplikacji korzystających z wielkich zbiorów danych, operacji przesyłania danych, tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych i aplikacji uruchamianych w kontenerach.

Przesyłanie plików w systemie Windows (1x 10GbE)
 • Pobieranie
  • 1085 MB/s
 • Wysyłanie
  • 526 MB/s
Przesyłanie plików w systemie Windows z szyfrowaniem (1x 10GbE)
 • Pobieranie
  • 914 MB/s
 • Wysyłanie
  • 407 MB/s

Testy przeprowadzono w laboratoriach QNAP. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS: TS-332X
System operacyjny: QTS 4.3.4
rodzaj woluminu: RAID 5; 3 x INTEL SSDSC2BB240G4 240GB *3
Komputer kliencki: Windows 10, intel i7-5820K @3.3GHZ, 32GB RAM

Dyski SSD M.2 jako pamięć podręczna albo wydajna pamięć masowa z obsługą Qtier

Model TS-332X wyposażono w funkcję pamięci masowej SSD, która obsługuje maksymalnie trzy dyski SSD M.2 SATA 6 Gb/s formatu 2280 (sprzedawane osobno). Dzięki czemu można skonfigurować pamięć podręczną SSD o obfitej obszerności powiększającą efektywność aplikacji energicznie korzystających z operacji wejścia/wyjścia albo utworzyć pamięć masową RAID 5 z obsługą Qtier, która stosownie łączy wydajność z nadmiarowością. Użyta w modelu TS-332X technika Qtier™ zezwala na bieżąco i bezustannie optymalizować sprawność pamięci masowej obejmującej dyski SSD M.2, dyski SSD 2,5 cala i dyski twarde o pokaźnej objętości. W nowej wersji Qtier™ 2.0 wprowadzono inteligentne wykrywanie operacji we/wy przy użyciu przestrzeni rezerwowanej w warstwie pamięci masowej SSD, pełniącej funkcję dodatkowego bufora. Umożliwia to skuteczne obsługiwanie nagłych skoków operacji we/wy, a tym samym maksymalne użytkowanie zalet dysków SSD.

Uwaga:
1. Wszystkie wnęki dysków serwera TS-332X obsługują pamięć podręczną SSD. Serwer TS-332X jest dostarczany z jedną tacką do dysku twardego albo SSD 2,5 cala. Uzupełniające tacki dysków można zakupić w sklepie internetowym QNAP.
2. Dyski SSD M.2 stanowią wyposażenie opcjonalne i są sprzedawane osobno. Dyski SSD M.2 mogą się nagrzewać w trakcie aktywnej pracy, więc zaleca się zainstalowanie na dysku SSD M.2 radiatora producenta QNAP albo innego producenta.

Korzystaj ze zoptymalizowanej efektywności dysku SSD dzięki dopełniającej funkcji alokacji nadmiarowej

Ceny dysków SSD stają się coraz bardziej przystępne dla użytkowników równocześnie prywatnych, jak i biznesowych, co sprawia, że nigdy wcześniej nie było ulepszonego momentu na korzystanie z dysków SSD na serwerze NAS, gwarantując sobie wyższą sprawność, szybsze tworzenie kopii zapasowych plików, płynniejsze odtwarzanie plików multimedialnych i optymalizację zastosowań w zakresie wirtualizacji. Najnowszy system QTS 4.3.5 jeszcze bardziej upraszcza działanie dysków SSD dzięki obsłudze programowalnej funkcji dodatkowej alokacji nadmiarowej SSD RAID (OP), która pozwala na alokację dodatkowej przestrzeni OP od 1% do 60%, gwarantując słuszne prędkości zapisów losowych na dysku SSD i zwiększony okres eksploatacji oraz większą solidność. Możesz teraz korzystać z przystępnych cenowo dla kupujących dysków SSD dla modelu TS-332X, przypasowywać SSD OP i potencjalnie powiększać sprawność i wytrzymałość, uzyskując poziom podobny do dysków SSD dedykowanych do profesjonalnych zastosowań.

wyszukany wygląd i sprawny przepływ powietrza

Model TS-332X podkreśla się stylowym wyglądem połączonym z progresywną konstrukcją zapewniającą skuteczny przepływ powietrza i usprawnione chłodzenie, co pozwala utrzymywać wysoką efektywność pracy nawet pod wielkim obciążeniem. Instalowanie dysków twardych 3,5 cala nie wymaga wykorzystania narzędzi, co usprawnia instalację i utrzymanie systemu, a kontrolki LED na przednim panelu w czytelny sposób pokazują bieżący stan systemu.

Migawki chronią informacje przed oprogramowaniem typu ransomware

Mechanizm migawek ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa informacji na serwerze NAS, ponieważ pozwala na zapisywanie kompletnego stanu systemu NAS wraz z metadanymi. Migawkami można wygodnie zarządzać w Menedżerze pamięci masowej i migawek lub w aplikacji File Station, a w razie awarii wykorzystać je do prędkiego przywrócenia sprawności systemu. W systemach QNAP używane są migawki blokowe, w których zapisywane są tylko te dane, które uległy zmianie od poprzedniej migawki. Pozwala to oszczędzać miejsce na dysku, a dodatkowo szczególnie przyspiesza tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych. Model TS-332X z 4 GB pamięci RAM obsługuje maksymalnie 256 migawek na serwer NAS i maksymalnie 64 migawki na wolumin lub jednostkę LUN.

Wykorzystaj szybki i opłacalny przełącznik 10GbE firmy QNAP, żeby zmodernizować swoje środowisko IT

Przełączniki niezarządzane QNAP 10GbE/NBASE-T™ to sposób na szybką i ekonomiczną modernizację środowiska sieciowego. Wprowadzenie sieci 10GbE pozwala cieszyć się ogromną prędkością transferu, sprawnie obsługiwać zadania wiążące się z sporym wykorzystaniem pasma, takie jak wirtualizacja,, a także umożliwić wielu użytkownikom na wielu stacjach roboczych równoległy dostęp do dużych plików na serwerze NAS — doskonałe rozwiązanie do obróbki video i udostępniania multimediów. W ofercie marki QNAP znajduje się także sieciowa karta zwiększeń PCIe 10GbE do komputerów z systemami Windows® i Linux®, która pozwala optymalnie zastosować dużą szybkość środowiska LAN.

Hostowanie aplikacji kontenerowych

Aplikacja Container Station pozwala na korzystanie z lubianych lekkich technologii wirtualizacji LXC i Docker®. Możliwe jest uruchamianie kontenerów systemów Ubuntu®, Debian® i Fedora®, pobieranie aplikacji z zaimplementowanej usługi Docker Hub®, nieskomplikowane importowanie i eksportowanie aplikacji kontenerowych, zarządzanie prawami dostępu i szybkie wdrażanie usług aplikacji na rozmaitych platformach, w tym w chmurze, a także na serwerach i stacjach roboczych.

Zoptymalizowana współpraca dzięki płynnemu udostępnianiu i synchronizowaniu plików

Serwer TS-332X zezwala na centralne przechowywanie danych i plików, a obsługa protokołów SMB/CIFS, AFP i NFS pozwala udostępniać pliki w sieci komputerom z systemami Windows®, Mac® i Linux®/UNIX®. Z dodatkowym narzędziem Qsync można wykorzystywać serwer QNAP NAS jako bezpieczne centrum danych o sporej pojemności do synchronizowania plików — każdy plik przesłany na serwer TS-332X będzie udostępniany wszystkim powiązanym urządzeniom, w tym komputerom stacjonarnym, notebookom i urządzeniom mobilnym. Pliki można też udostępniać grupowo przez synchronizację folderów udostępnionych i folderów zespołu, co istotnie poszerza możliwości współpracy i prowadzenia projektów zespołowych. Aplikacja File Station zezwala na centralne zarządzanie plikami, w tym plikami z urządzeń przenośnych i napędów optycznych. Dla wygody obsługi aplikacja File Station pozwala także podłączać dyski zdalnego serwera NAS, a także przesyłać pliki pomiędzy serwerem NAS a usługami w chmurze publicznej.

Całościowe rozwiązanie obsługi wielopunktowych kopii zapasowych

Funkcja Hybrid Backup Sync pozwala skonfigurować bezawaryjne i sprężyste rozwiązanie do tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych, dzięki któremu można ograniczać koszty i powiększać skuteczność codziennych zadań obsługi kopii zapasowych w organizacjach. Scentralizowane tworzenie, odtwarzanie i synchronizowanie kopii zapasowych nieskomplikowane przenoszenie informacji z serwera TS-332X na inny serwer QNAP NAS, serwer zdalny, pamięć masową USB (funkcja szybkiego kopiowania) lub do przestrzeni w chmurze. Na serwerze TS-332X można również w prosty sposób zapisywać kopie zapasowe danych z systemów Windows® i Mac®, używając narzędzia QNAP NetBak Replicator lub Apple Time Machine®.

Serwer NAS jako system monitoringu

świeże rozwiązanie monitoringu QNAP QVR Pro umożliwia wydzielenie na serwerze TS-332X przeznaczonego, niezależnego miejsca do przechowywania danych monitoringu, a zarazem maksymalne wykorzystanie skalowalności i łatwości zarządzania z poziomu systemu QTS. Aplikacja QVR Pro usprawnia zarządzanie kamerami, przydzielanie przestrzeni dyskowej, wyświetlanie obrazu na żywo z kamer i odtwarzanie nagrań. Dostępna jest też aplikacja przenośna QVR Pro Client dająca dostęp do danych monitoringu z dowolnego miejsca, a z aplikacją QUSBCam2 osiągalne jest używanie kamer internetowych USB jako kamer sieciowych ONVIF..

 • 5,000 +

  kompatybilne kamery IP

 • 8

  ilość bezpłatnych kanałów kamer IP

 • 16

  maks. Ilość kanałów kamer IP

 • QUSBCam2

  nagrywanie z kamer internetowych USB

rozszerzenie objętości poprzez dołączenie innego serwera QNAP NAS w wirtualnej grupie JBOD

QNAP VJBOD, czyli wirtualna grupa JBOD, to sieciowa wersja konfiguracji JBOD, która pozwala na powiększanie pojemności serwera QNAP NAS przy użyciu niewykorzystanego miejsca z innego serwera QNAP NAS. Niewykorzystaną przestrzeń na serwerze TS-332X można podłączyć na innym serwerze NAS jako dyski lokalne, a dla maksymalnie produktywnego wykorzystania przestrzeni można kreować wirtualne pule magazynu i woluminy do obsługi usług NAS.

Uwaga: Serwery NAS z procesorami ARM nie obsługują aktualnie funkcji hosta grupy VJBOD umożliwiającej korzystanie z przestrzeni dyskowej innego serwera NAS.

Więcej aplikacji użytkowych

Qfiling

Aplikacja do automatyzacji organizowania plików. Pliki są starannie organizowane i archiwizowane na podstawie ustawień określonych przez użytkownika.

Qsirch

Wyszukiwarka Qsirch obsługuje wyszukiwanie obrazów, muzyki, filmów, dokumentów i wiadomości e-mail z użyciem słów kluczowych, dzięki czemu znajdowanie plików jeszcze nigdy nie było takie przystępne.

QmailAgent

Aplikacja pocztowa do centralnego zarządzania wieloma kontami e-mail, przełączania się pomiędzy kontami, tworzenia kopii zapasowych wiadomości na serwerze NAS i utrzymywania bezpieczeństwa i prywatności korespondencji i danych osobowych.

IFTTT Agent

Aplikacja umożliwiająca użytkowanie lubianej usługi internetowej automatyzacji do łączenia serwera NAS z urządzeniami mobilnymi i aplikacjami poprzez niestandardowe aplety serwera NAS.

Browser Station

Rozwiązanie umożliwiające zdalny dostęp do lokalnych zasobów sieci LAN przez przeglądarki internetowe hostowane na serwerze NAS, które pozwala zrezygnować ze skomplikowanego konfigurowania dostępu VPN.

Mattermost

Z aplikacją Mattermost serwer QNAP NAS zamienia się w platformę komunikacji zespołowej z obsługą wiadomości momentalnych i centralnym przechowywaniem wszystkich rozmów i plików.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.