Menu

Borowina w plastrach kuracja domowa (opakowanie 5 szt plastrów borowinowych 0,45kg)

Cechy produktu

  • Producent Uzdrowisko Połczyn 

Opis

naturalna połczyńska borowina to rozgrzewający torf leczniczy zawierający niemało naturalnych elementów aktywnych, które pozytywnie oddziałują na organizm, min. Bituminy, kwasy huminowe i ich sole, enzymy, aminokwasy, estrogeny i makro i mikroelementy. Ten efektywny minimalistyczniec naturalny ma wykorzystanie w lecznictwie chorób żeńskich, stanów zwyrodnieniowych i schorzeń narządu ruchu. Ponadto, dzięki swym właściwościom oczyszczającym i odżywczym używana jest w gabinetach odnowy biologicznej wpływając na poprawę kondycji skóry.

Mechanizm leczniczego działania na skórę wynika z opóźniania procesów starzenia się skóry przez hamowanie enzymu trawiącego włókna kolagenowe, oczyszczanie skóry z produktów przemiany metabolizmu, zmiatanie wolnych rodników tlenowych uszkadzających skórę.

Fitohormony zawarte w borowinie działają ochronnie dla kolagenu, wręcz stymulują syntezę kolagenu co jest warunkiem długofalowego utrzymania jędrności i młodego wyglądu skóry.

Okłady, zawijania i fasony borowinowe to zabiegi rozgrzewające i regeneracyjne, przeprowadzane na bazie połczyńskiej borowiny najwyższej jakości. W Uzdrowisku Połczyn stosuje się je przy chorobach reumatologicznych i zwyrodnieniowych, stanach zapalnych, stanach pourazowych narządu ruchu czy bólach nerwowych.

Naturalne okłady, zawijania i fasony borowinowe to zabiegi, które polegają na obłożeniu chorych części ciała leczniczym, rozgrzanym do temperatury około 42-46 poziomów torfem, który przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii i działa bodźcowo na układ hormonalny.

Efekt terapeutyczny:

  • Rozgrzanie tkanek i pobudzenie organizmu do działania
  • Zmniejszenie stanów zapalnych w schorzeniach narządu ruchu
  • Zmniejszenie napięcia mięśniowego
  • Złagodzenie zespołów bólowych
Przed rozpoczęciem kuracji, w szczególności przed samodzielnym wykorzystaniem borowiny do okładów w warunkach domowych, należy skonsultować się z lekarzem.
Sposób użycia:
1. Pojedyncze opakowanie zanurzyć w ciepłej wodzie na 15 min. I ogrzać do temp. Ok 40 st.C.
Nie wolno borowiny podgrzewać w mikrofali albo piekarniku.
2. Obciąć krótsze boki opakowania i przeciąć opakowanie wzdłuż środka.
3. Nałożyć zawartość opakowania na chorą okolicę ciała odkrytą powierzchnią borowiny (nie eliminować folii). Okład pokryty folią należy okryć kocem.
Borowina ze złoża "Bronowo" (gmina Połczyn-Zdrój) jest naturalnym minimalistyczncem leczniczym szanowanym przez Ministerstwo Zdrowia.
posiada wysoką aktywność biologiczną, szczególnie korzystne parametry koloidowe i dużą pojemność grzejną.
Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. Posiada koncesję na wydobycie borowiny nr 44/92 Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Świadectwo potwierdzające parametry lecznicze borowiny Nr HU-20/BL-1/2008, wydane poprzez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.