Menu

Foligain Minoxidil 5% łysienie i wypadające włosy 3x60ml

Cechy produktu

  • Producent Foligain 

Opis

Foligain gromadzi 5% minoxidil, który stymuluje obumarłe mieszki gwarantując maksymalny wzrost włosów u panów.

Dlaczego stosować Foligain?

1. Klinicznie potwierdzone wyniki
2. Produktywnie zatrzymuje łysienie
3. Stymuluje obumarłe mieszki włosów
4. Pobudza wzrost włosów

Co to jest minoxidil?

Początkowo używany był jako lek na ciśnienie ale pacjenci go przyjmujący wkrótce zauważyli wzrost włosów. Od tamtej pory stosowany jest jako środek przeciw łysieniu. W lotionie Foligain minoxidil został rozpuszczony w glikolu propylenowym. Glikol propylenowy zagwarantuje równomiernie rozprowadzenie minoxidilu na skórze głowy i powiększa jego absporpcję.

Foligain minoxidil dedykowany jest dla mężczyzn, którzy mają ogólne przerzedzenie włosów na czubku głowy. Produkt może nie zadziałać na łysienie pojawiające się od linii czoła.


Badania naukowe

Dermatolodzy przeprowadzili badania poprzez rok na grupie 984 mężczyzn dotkniętych łysieniem rodzaju męskiego. Celem badania była ocena skuteczności 5% minoxidilu na wypadające włosy oraz ich wzrost. Poprzez rok pacjenci stosowali 1ml roztworu 2 razy dziennie na skórę głowy.
Pod koniec okresu dermatolodzy stwierdzili zmniejszenie się obszaru łysienia u 62% pacjentów.


wykorzystywanie: Nanieść 1ml preparat na skórę głowy przy użyciu pipety, starannie wmasować i nie spłukiwać. Roztwór powinien być używany dwa razy dziennie. Po zastosowaniu należy starannie umyć ręce.

element aktywny: Minoxidil 5%

zastosowanie: odrost włosów na czubku głowy (vertex)

Ostrzeżenia: Do stosowania zewnętrznego. Tylko dla mężczyzn. Łatwopalny.

Nie stosować jeżeli:

- jesteś kobietą

- wypadanie włosów jest nagłe i/lub miejscowe

- nie jest znana przyczyna wypadania włosów

- poniżej 18 roku życia. Nie stosować u dzieci.

- skóra głowy jest zaczerwieniona, podrażniona i bolesna

- stosujesz już inne leki na skórę głowy

Zapytaj lekarza przed wykorzystaniem towaru.

Lotionu nie należy stosować na inne części ciała, unikać kontaktu z oczami. W razie dostania się do oczu, skrupulatnie wypłukać dużą ilością wody. Pierwsze wyniki stosowania można zauważyć po 2 miesiącach. Czasami efekty pojawią się dopiero po 4 miesiącach użytkowania. Zatrzymanie wypadania włosów i ich odrost jest sprawą jednostkową i może się różnić u innych osób.

Należy przestać stosowanie i zapytać lekarza jeżeli pojawi się ból w klatce piersiowej, prędkie bicie serca, zawroty głowy, nagła zmiana masy ciała, spuchną stopy i ręce, pojawi się zaczerwienienie skóry głowy, pojawią się niepożądane włosy, jeżeli nie pojawi się odrost włosów po 4 miesiącach.

Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących. Trzymać z dala od dzieci.objętość 3x60ml (trzymiesięczna kuracja)


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.