Menu

Kontroling dla menadżerów - Kuc Bolesław Rafał - książka

Cechy produktu

  • ISBN 9788324633531 
  • Ilość stron 424 

Opis

Kontroling w Polsce pojawił się stosunkowo niedawno, na początku lat dziewięćdziesiątych, zwykle w polskich oddziałach firm zagranicznych. W pierwszych dekadach swej niedługiej historii umieszczany był w zespole narzędzi służących rachunkowości zarządczej.

Z czasem jego zadania uległy powiększeniu na sfery inne niżeli tylko finanse firmy. Kontroling drugiej generacji potrafi określać stanowcze odchylenia otrzymywanych wyników od planu, oceniać szanse i zagrożenia.

Jest także nastawiony na badanie otoczenia przedsiębiorstwa. Współtworzy warunki do prędkiego reagowania na zmiany w środku organizacji w celu zapewnienia pomyślnego rozwoju przedsiębiorstwa. Kontroling jako narzędzie diagnostyczne służy do kierowania przedsiębiorstwem do przewidywania opartego na analizie wskaźników, likwidowania najsłabszych ogniw, uwzględniania wymagań rynku i rosnącej konkurencji.

Staje się niezastąpiony przy określaniu kondycji producenta, nowych koncepcji na przyszłość, miejsc powstawania nieuzasadnionych kosztów, a także sposobów maksymalizacji zadowolenia klienta. Kontroling jest najważniejszym instrumentem zapewniania racjonalności zarządzania przedsiębiorstwem.

Książka, którą trzymasz w ręku, przedstawia także świeże wcielenie kontrolingu jako narzędzia zarządzania ryzykiem. -- tekst pochodzi ze strony http://helion.pl/utm_source=cb&utm_medium=paste&utm_campaign=cb1

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.