Menu

Laboratorium w szufladzie. (opr. kartonowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301182069 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Angelika Gumkowska 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 220 
  • Rok wydania 2015 

Opis

?Laboratorium w szufladzie? to proces asygnowany dla osób niebanalnych świata, pasjonatów, hobbystów? a z reguły praktyków. Czytelnicy znajdą dużo inspiracji do prowadzenia własnych doświadczeń i eksperymentów.

Każda książka jest bogato ilustrowana materiałami graficznymi i zdjęciami. Każdy poruszony temat mieści wyczerpujący, funkcjonalny opis zjawiska, doświadczenia, przyrządu czy dynamiczności. Autorzy nie stronią od wejścia na poziom wyższy, niż tylko lubiane ujęcie tematu. To zamierzona prowokacja intelektualna. Pogłębione ujęcie pozwala poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorakości świata i stojącej wobec niego ? twórczej wyobraźni.

Laboratorium w szufladzie. Chemia to prezentacja szeregu doświadczeń o różnym poziomie trudności w podziale na trzy kategorie. Podział ten wynika ze skompilowania czynności manualnych, ich ilości, oraz innowacyjnia sprzętu i odczynników niezbędnych do wykonania. Autorka rozpoczyna od pokazania chemii codziennej, prostej, zaciągniętej z kuchni czy łazienki. Jednak stopniowo zmienia się stopień trudności, robi się bardziej warsztatowo aż do wersji zaawansowanej dla już wprawionych eksperymentatorów. Nie ma co ukrywać, iż wszelkie eksperymenty związane z chemią, choćby te domowe, wiążą się z pewnym ryzykiem, dlatego w książce znaleźć można rady i zasady bezpieczeństwa.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.