Menu

PAKIET Chmielarz - Żmijowisko + Rana + Wyrwa

Cechy produktu

  • Autor Wojciech Chmielarz 

Opis

Tytuł: Żmijowisko - Wojciech Chmielarz

Okładka: miękka Rok wydania: 2018 liczba stron: 480 wymiary: 13,5 x 21 cm ISBN: 9788365973375

fachowy thriller Wojciecha Chmielarza.

Ostatnie wspólne wakacje... Tragedia, która niszczy. Czas, który nie przynosi pocieszenia. Koniec, od którego nie ma ucieczki.

Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swymi rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają do zagubionej wśród jezior i lasów agroturystyki w nieznacznej wsi Żmijowisko. Bawią się jak zwykle – odreagowując stres szybkiego wielkomiejskiego życia. Jest alkohol, są narkotyki. A także skrywane od lat urazy, dawne uczucia i wzajemne pretensje.

w trakcie jednej z potężnie zakrapianych imprez ktoś kogoś prawie topi. Wywiązuje się kłótnia, w trakcie której otwierają się dawne rany. Następnego dnia córka jednej z par, piętnastoletnia Ada, znika. Pomimo poszukiwań nikomu nie udaje się jej odnaleźć. Rozpływa się w powietrzu.

Rok później jej ojciec wraca do Żmijowiska, żeby podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki.

„Ada była ciągle najważniejsza. Każdego dnia o niej myślałem, każdego. O tym, co się stało. O tym, co moglibyśmy zrobić inaczej."

poprzez te dwanaście miesięcy znienawidziła go cała Polska. Lecz – jak się okazuje – nie wraca tam sam…

Żmijowisko to opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak niemało nas to kosztuje.

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, zdobywca Nagrody szerokiego Kalibru (2015), pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Publikował m.in. W „Pulsie Biznesu", „Pressie", „Nowej Fantastyce", „Pocisku" i „Polityce". Były redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Uznawany za jednego z najmocniej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016) i Cienie (2018), procesu gliwickiego: Wampir (2015) i Zombie (2017) i postapokaliptycznej powieści Królowa głodu (2014). Mieszka w Warszawie.

Tytuł: Rana - Wojciech Chmielarz

Okładka: miękka Rok wydania: 2019 liczba stron: 380 wymiary: 13.5 x 21.0 cm ISBN: 9788366335042

Podobno czas leczy rany. Jednak niektóre nigdy się nie zabliźniają

Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica elitarnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka, Elżbieta, zaczyna prywatne śledztwo, lecz wkrótce sama ginie, a ciało znika. Jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że praca w poważanej szkole to uśmiech od losu. Nic bardziej mylnego.

Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę – każde z nich ma swoje powody – ale żadne nie ma wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy żeby się na to nie odważyli. Szkoła okazuje się pełna tajemnic. Podobnie jak pracujący w niej nauczyciele...

Rana to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Nowa powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera z wszelkich złudzeń.

Tytuł: Wyrwa - Wojciech Chmielarz Okładka: miękka Rok wydania: 2020 liczba stron: 402 wymiary: 13.5 x 21.0 cm ISBN: 9788366500167

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, iż jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, iż właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk?

Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się nieodgadniony mężczyzna, Maciej rozpoczyna rozumieć, że Janina miała sporo sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zabieganym. I że musi się z nimi zmierzyć.

Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia w trudną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia.

Wyrwa to opowieść o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. O poczuciu straty i głuchej rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia o splątanych uczuciach, o skomplikowanej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. I o tym, że można mało wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.

Nowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza, autora perfekcyjnie przyjętej Rany i zekranizowanego poprzez Canal+ Żmijowiska.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.