Menu

Powiedz komuś - Zubrzycka Elżbieta - książka

Cechy produktu

  • ISBN 9788364565359 

Opis

Oto książka o bezpieczeństwie dziecka. Jej zadaniem jest ostrzegać dzieci przed zagrożeniami w taki sposób, by nie straszyć ich otaczającym światem. Dziecko jest bezpieczne, gdy potrafi rozpoznać niedopuszczalne zachowanie i nawet nakłaniane do milczenia - umie zareagować: natychmiast powiedzieć o nim komuś, komu ufa,dostać konieczną ochronę.

Dzięki lekturze tej książki mali czytelnicy nauczą się - na potężnych przykładach - czym jest szacunek do świata, do ludzi, dzieci i własnego ciała. Dowiedzą się, jak wolno progresywnać, a jak nie należy.

w trakcie wspólnego czytania dzieci w magiczny sposób się otwierają i zaczynają mówić na tematy, których dotąd nie poruszały. Może się okazać, że ich błędne poglądy wymagają sprostowania że w ich otoczeniu są kłopoty, którym można jeszcze zapobiec.

Zabawy / scenariusze lekcji zawarte przed każdą z 4 części książki i na jej końcu pomagają dziecku odkrywać własną wartość, uważność na ludzi i dobro w otaczającym je świecie. Ugruntowują pozytywny stosunek do siebie, innych ludzi, świata i przyszłości, a to podstawa rozwoju szczęśliwego dziecka.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.