Menu

Powrót do Mickiewicza - Piotr Wierzbicki (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381960892 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Piotr Wierzbicki 
  • Wydawnictwo Państwowy Instytut Wydawniczy 
  • Ilość stron 200 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Strofy, które nie mają sobie równych. Pasjonująca publicystyka. Służba publiczna na polu obywatelskim i narodowym. Oddanie prawdzie. Wobec win własnych twardy głos sumienia. Morze faktów, spraw, także zagadek? Po Chopinie i Bachu bohaterem swego najnowszego eseju Piotr Wierzbicki uczynił Adama Mickiewicza.

Laureat Literackiej Nagrody Gdynia 2015 do twórcy pana Tadeusza ma stosunek nad wyraz osobisty, przed laty o jego twórczości napisał prace magisterską, a potem już jako publicysta wielokrotnie posługiwał się Mickiewiczowską metaforą salonu warszawskiego (m.in.

Traktat o gnidach). Powrót do Mickiewcza to próba współczesnego spojrzenia na życie i spuściznę wieszcza. I dostrzeżenia jego fenomenu w XXI wieku. Autor dotyka tylko paru obszarów newralgicznych (zabiera głos, gdy? jak pisze we wstępie??zdaje mi się, że mam do powiedzenia coś nowego?).

Nie stroni od ocen i solidnych słów, a część jego poglądów bez dwóch zdań wywoła burzę i to nie tylko wśród mickiewiczologów. Bo Mickiewicz to sprawa osobista każdego Polaka. Esejowi towarzyszy autorski wybór tekstów Mickiewicza (poezja, korespondencja, publicystyka etc.).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.