Menu

Sztuka i czas część 2 Od klasycyzmu do współczesności Osińska Barbara

Cechy produktu

  • ISBN 9788302093005 
  • Ilość stron 304 

Opis

Jest to świeże, w pełni zmienione wydanie podręcznika Barbary Osińskiej "Sztuka i czas", wydawanego przez niemało lat i cieszącego się wielkim podziwm jednocześnie wśród uczniów liceów plastycznych, jak i innych osób zainteresowanych historią sztuki.

Drugi tom obejmuje okres opisany w podtytule i odpowiada dawnym tomom III i IV. Na dodatek dodano wiadomości o sztuce najnowszej i rozdział na temat sztuki polskiej w drugiej połowie XX wieku (autorstwa S.K.

Stopczyka). Książka jest nad wyraz szczegółowym, uporządkowanym chronologicznie kursem historii sztuki, a klarowny podział na poszczególne epoki sprzyja usystematyzowaniu wiedzy. Obok wiadomości z historii sztuki zamieszczono informacje z innych dziedzin humanistyki: historii, filozofii, estetyki i nakreślono szereg czynników społecznych, geograficznych, gospodarczych itp., co udoskonalone poznanie każdej epoki.

pokaźny nacisk położono na sprawy warsztatu artystycznego, czyli materiały i techniki, kompozycja, konstrukcja, dekoracja. Ich poznanie ułatwia zrozumienie zagadnień formy artystycznej. Podręcznik opatrzono bogatym materiałem ilustracyjnym - 260 kolorowych reprodukcji i fotografii.

umożliwiają one poznanie i analizowanie dzieł z poszczególnych epok. Po każdym rozdziale umieszczono spory wybór ćwiczeń i zagadnień podsumowujących i propozycje lektur - do utrwalenia wiadomości i ich samodzielnego pogłębienia.

Publikację adresujemy do wszystkich entuzjastów sztuk pięknych, w tym zwłaszcza do uczniów liceów ogólnokształcących, liceów plastycznych i różnorodnego rodzaju szkół artystycznych (lub szkół o profilu artystycznym).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.