Menu

Z dala od cesarza. Podróże po obrzeżach Chin (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788323339687 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor David Eimer 
  • Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2015 

Opis

„Szczyty gór wysoko, a cesarz daleko” – głosi stare chińskie przysłowie, dając do zrozumienia, iż kontrola władz nad obszarami przygranicznymi Państwa Środka jest wątła, a ingerencja niemile widziana. Na tych terenach, położonych z dala od ogromnych miast pokroju Pekinu i Szanghaju, kultura Hanów, dominującej grupy etnicznej w kraju, ściera się z tradycjami mniejszości etnicznych.

Ich członkowie zamieszkują mało jednostajne rejony i nieprzychylnie patrzą na próby kontroli ze strony chińskich władz. David Eimer podróżuje statkami, pociągami i pieszo, docierając do najsłabiej poznanych rejonów Chin, w miejsca, których przeciętny turysta nie ma najmniejszych szans zobaczyć.

Pełna konkretnych wrażeń wędrówka poprzez pustynie, dżungle, góry Tybetu, aż po granice z Koreą Północną, pozwala ujrzeć współczesny obraz słabo znanych rejonów tego ogromnego kraju. Po sukcesie Pekinu i Szanghaju Adriana Geigesa zabieramy Czytelnika w podróż do zupełnie innego, choć dodatkowo chińskiego, świata.

Świata pełnego różnorodności i niebezpieczeństw, ale wielobarwnego i fascynującego. Mnóstwo mniejszości etnicznych jest zagadką dla samych Chińczyków. Żyjąc tysiące kilometrów od centralnych regionów Hanów, ich członkowie zamieszkują ekstremalne pod względem geograficznym obszary Chin: odległe pustynie na zachodzie i północy, tropikalną dżunglę na południowym zachodzie albo niemal syberyjską tajgę, która do dziś rozciąga się na odległych północno-wschodnich rubieżach kraju.

Fragment

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.