Moje konto
  • Convafort tabl.drażow. 0,0157 g 30 tabl. Convafort tabl.drażow. 0,0157 g 30 tabl.

Convafort tabl.drażow. 0,0157 g 30 tabl.

1 oferta z 1 sklepu

Producent WROCŁAWSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A. Postać tabletki WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Informacje o produkcie

ProducentWROCŁAWSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.
Postaćtabletki

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Convafort® zawiera glikozydy kardenolidowe konwalii, które wzmacniają siłę skurczu mięśnia sercowego (działanie inotropowo dodatnie).

Wskazania do stosowania: Convafort® stosuje się tradycyjnie, wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków, bez objawów zastoju krążenia i w osłabieniu mięśnia sercowego u osób w wieku starszym.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle dorosłym i młodzieży powyżej 12 lat zaleca się od 1 do 2 tabletek drażowanych 3 razy dziennie, 15 minut przed posiłkiem. W leczeniu skojarzonym ze strofantyną, preparat można podawać w odstępach 9 godzin przed i 8 godzin po iniekcji strofantyny.

W przypadku zażycia większej dawki leku Convafort® Glikozydy konwalii kumulują się w bardzo małym stopniu, podawane nawet kilkakrotnie w ciągu dnia nie wywołują objawów przedawkowania. Wydalane są przez nerki.

Kilkakrotne przedawkowanie glikozydów konwalii nie powodowało objawów toksycznych, niemniej nie można wykluczyć, że znaczne przedawkowanie może doprowadzić do zatrucia glikozydami nasercowymi. Objawy zatrucia glikozydami nasercowymi to: wymioty, zaburzenia widzenia, halucynacje i zaburzenia rytmu serca.

W przypadku przyjęcia omyłkowo większej dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. W przypadku pominięcia dawki leku: Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też