Manu

Polprazol Max kaps.dojel.twarde 0,02 g 14 kaps.

Cechy produktu

  • Producent LABORATORIES BELMAC S.A. 
  • Postać kapsułki 

Opis

POLPRAZOL MAX 20 mg 14 kapsułek

POLPRAZOL MAX jest to lek, który swoje skuteczne działanie realizuje na bazie omeprazolu, który odpowiada za zatrzymanie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Łagodzi tym samym palący ból, zgagę i kwaśny smak w ustach wywołany odbijaniem kwaśnej treści.

Wskazania dla stosowania POLPRAZOL MAX:

Stosować w ramach leczenia doraźnego refluksu żołądkowo-przełykowego.

Działanie POLPRAZOL MAX:

Lek działa na bazie omeprazolu, który jest racemiczną mieszaniną dwóch enancjomerów. Powoduje ograniczenie produkcji kwasu solnego w żołądku, a dzięki temu łagodzi dyskomfort związany z cofaniem się tego kwasu do przełyku i zapobiega jego występowaniu. Usuwa palący ból w klatce piersiowej i kwaśny smak w jamie ustnej. Najlepszy efekt działania leku obserwuje się po 2-3 dniach stosowania. Preparat ma postać kapsułek zawierających peletki przeciwdziałające rozkładowi leku przez kwas znajdujący się w żołądku. W związku z tym bardzo ważne jest aby nie żuć i nie kruszyć kapsułek. Peletki zawierają omeprazol, który uwalniany jest w jelicie.

Sposób stosowania i dawkowanie POLPRAZOL MAX:

Stosować doustnie. Zaleca się stosowanie 1 kaps./24h, najlepiej rano przez 2 tygodnie.

Skład POLPRAZOL MAX:

Substancją czynną leku jest omeprazol.1 kapsułka zawiera peletki dojelitowe zawierające po 20 mg omeprazolu. Inne składniki leku to: sacharoza, ziarenka (sacharoza i skrobia kukurydziana), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), sodu laurylosiarczan, powidon K30, potasu oleinian, hypromeloza, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), trietylu cytrynian, tytanu dwutlenek (E 171), talk. Skład wieczka kapsułki: erytrozyna (E 127), tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna, indygotyna (E 132). Skład korpusu kapsułki: erytrozyna (E 127), żółcień chinolinowa (E 104), tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna. Skład tuszu: szelak, etanol bezwodny, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, n-butanol, powidon, sodu wodorotlenek, tytanu dwutlenek (E 171).

Opakowanie 14 kapsułek

Producent: Polpharma

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie