Menu

Nosiciel ładunków Sd.Kfz.302 Goliath

Cechy produktu

  • Producent Tamiya 

Opis

Model plastikowy do sklejania w skali 1:35, lekkiego nosiciela ładunków wybuchowych Sd.Kfz.302 Goliath, z okresu II wojny światowej.

Zawartość:
- 2 modele do sklejania Goliath,
- 3 figurki,
- plastikowe gąsienice podzielone na gotowe sekcje i ogniwka,
- miedziany drut.

Historia:
Gąsienicowy, lekko opancerzony niemiecki nosiciel ładunków wybuchowych, wykorzystywany w trakcie II wojny światowej do skrupulatnego niszczenia wrogich celów. Niewiele lubiana broń ze względu na wysokie koszty produkcji dla jednorazowego wykorzystania, była także łatwa do unieszkodliwienia przez przecięcie kabla pociskiem, granatem lub siekierą. Samobieżna mina jest zdalnie sterowana, napędzana silnikiem elektrycznym albo spalinowym, przenosi od 75 do 100kg materiału wybuchowego. Goliaty były używane przez armię niemiecką w trakcie oblężenia Sewastopola, w trakcie powstania warszawskiego, w walkach pod Anzio oraz w trakcie bitwy we Wrocławiu, jednej z ostatnich bitew II wojny światowej.

Malowanie:
Tamiya TS3 (XF60), X10, X11, XF1, XF2, XF10, XF15, XF49, XF58, XF64, XF65, XF84.

rozmiary:
model: długość 47mm, szerokość 24mm,
opakowanie: 26 x 16 x 4cm.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.