Menu

Kamera termowizyjna Flir Breach PTQ136

Cechy produktu

  • Producent Flir 

Opis

Kamera termowizyjna Flir Breach to kompaktowy termowizor zbudowany w oparciu o detektor termiczny FLIR 12μm Boson z odświeżaniem obrazu 60 Hz, wykorzystujący matrycę detektora mikrobolometrycznego o rozdzielczości 320 x 256. Urządzenie idealnie sprawdzi się w do nocnej obserwacji zwierząt, a także zastosowań taktycznych.

Termowizor Breach to kompaktowe urządzenie o wytrzymałej polimerowej konstrukcji w standardzie IP67 gwarantujące jednostajną pracę w szerokim zakresie temperatur -20°C to +50°C. Kieszonkowe rozmiary i znikomy ciężar (zaledwie 210 g) umożliwiają wykorzystywanie kamery w sposób klasyczny jako monokularu ręcznego, a dzięki szynie montażowej urządzenie może być także mocowane do hełmu.

Wysoką jakość obrazu zapewnia czujka termiczny FLIR 12μm Boson o rozdzielczości 320 x 256 i wysokim odświeżaniu 60 Hz, zapewniając płynną obserwację w dzień i w nocy. Urządzenie zagwarantuje dosyć szerokie widzenia wynoszące 24° × 19°. Zakres czułości urządzenia obejmuje pasma dalekiej podczerwieni 7,5 - 13,5µm.

Termowizor wykorzystuje cyfrowy układ odczytu i przetwarzania obrazu FLIR Proprietary Digital Detail Enhancement i ekran Quad-VGA FLCO 1280 x 960, które pozwalają wyświetlać/ zapisywać obraz o wysokim kontraście oraz modyfikować go wykorzystując 7 trybów grzewczych o zróżnicowanej kolorystyce. Możliwość wyboru barwy obrazu powiększa zakres obserwacji i znaczące podciąga świadomość sytuacyjną w całkowitej ciemności, we mgle, deszczu lub w dymie. Miękka, wygodna w kontakcie z twarzą muszla oczna zapobiega wydostawaniu się światła. Kamera ma także funkcję zoomu cyfrowego o powiększeniu 1-4 × o nieznacznym dystansie ostrzenia 0,82".

Wewnętrzna pamięć pozwala na zapis 1000 zdjęć lub nagranie 2,5 godzinnego filmu. Za komunikację z komputerem odpowiedzialny jest port USB-C. Termowizor Flir Breach został także wyekwipowany w cyfrowy kompas oraz inklinometr (do pomiaru kąta nachylenia) upraszczające orientację w terenie. Urządzenie zasilane jest baterią CR123, która umożliwia ok. 90 minut pracy.

Flir Breach to bezkonkurencyjna w swym przedziale cenowym kamera termowizyjna o niesamowitej jakości obrazu, zezwalająca na wykrywanie obiektów oddalonych nawet o 270 m.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.