Menu

Aliness - Gotu Kola (wąkrotka azjatycka) 400mg - 100kaps

Cechy produktu

  • Producent Aliness 

Opis

Czym jest Gotu Kola? Gotu Kola inaczej Wąkrotka azjatycka (łac. Centella asiatica), jest to śladowa, aromatycznie pachnącą rośliną z rodziny baldaszkowatych. Porasta tereny wilgotne w strefie tropikalnej i subtropikalnej. Głównie spotykana jest w krajach południowo-wschodniej Azji,dodatkowo w Afryce, na Madagaskarze i w Australii. surowcem leczniczym rośliny są jej liście oraz cała roślina wraz z korzeniami. Ekstrakt z tej rośliny jest źródłem wielu substancji aktywnych biologicznie, posiadających dobroczynny wpływ na organizm ludzki. Należą do nich m.in.: saponiny triterpenowe – a wśród nich azjatykozydy, bioflawonoidy i sterole roślinne. Gotu kola znana jako jeden z szanowanych adaptogenów w Ajurwedzie – staroindyjskiej medycynie. Roślina najczęściej wpływa pozytywnie na wydajność mózgu, a także układu nerwowego. Natomiast przez Azjatów określana jest jako „źródło życia", ze względu na zbawienne działanie na organizm. Gotu kola – elementy aktywne
  • związki triterpenowe,
  • flawonoidy (m.in. Kwercetyna, kemferol, katechina, apigenina, luteolina),
  • kwasy fenolowe (kwas chlorogenowy),
  • fitosterole (kampesterol, b-stigmasterol),
  • polisacharydy
  • witaminy A, C, K, E
Równowaga organizmu Gotu kola zalicza się do adaptogenów wywodzących się z medycyny ajurwedyjskiej. Oznacza to, że ma parametry, dzięki którym wzrasta zdolność organizmu do radzenia sobie ze stresem, zmęczeniem i niepokojem, czyli w warunkach niekorzystnych dla naszej równowagi. Suplement sprawia obniżenie napięcia nerwowego, wpływa na odprężenie organizmu, a tym samym udoskonala samopoczucie. W związku z tym jest świetnym rozwiązaniem dla osób podatnych na czynniki stresogenne i stany depresyjne. Szukasz sposobu na lepszą pamięć? Ważną zdolnością wąkrotki azjatyckiej jest uwalnianie białka BDNF (Brain-derived neurotrophic factor), które pobudza produkcję nowych komórek mózgowych. To za sprawą związków zawartych w roślinie, takich jak flawonoidy, które należą to przeciwutleniaczy. Ponadto wpływa na rozszerzenie plastyczności mózgu. Udowodniono, że regularne stosowanie ekstraktu z tej rośliny działa na wydajniejszą pamięć oraz koncentracje. w dodatku pozytywnie oddziałuje na procesy myślowe i zapamiętywanie informacji, co może mieć ogromne znaczenie dla uczniów i studentów. Gotu kola jest wykorzystywana jako naturalny środek zapobiegający rozwojowi choroby Alzheimera. Wpływ na układ krwionośny Niewydolność żylna powoduje zastój krwi w żyłach kończyn dolnych. Z tego powodu dochodzi do utraty ich sprężystości i wycieku płynu z naczyń krwionośnych. Wąkrotka azjatycka posiada w swoim składzie titerpeny, które wpływają na syntezy kolagenu. Tym sposobem przyczynia się do wzrostu sprężystości i napięcia naczyń krwionośnych. Dodatkowo ekstrakt z rośliny wpływa poprawnie na łagodzenie obrzęków. Można ją stosować podczas leczenia m.in. Nadciśnienia żylnego i zespołu pozakrzepowego. Gotu Kola polepsza komfort trawienny W staroindyjskiej medycynie Gotu kola była ponadto stosowana jako środek przynoszący ulgę w chorobach przewodu pokarmowego. Jej atrybuty przeciwzapalne i przecigrzybicze skutecznie wpływają na komfort i zdrowie układu pokarmowego. dodatkowo dzięki zawartości azjatykozyd, Gotu Kola może przyczynić się w leczeniu wrzodów żołądka oraz w ich uniemożliwianiu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.