Menu

Optimum Nutrition Serious Mass 2730g

Cechy produktu

  • Producent Optimum Nutrition 

Opis

SERIOUS MASS BUDOWANIE MASY, CZYLI CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Większość sportowych adeptów, sięgając po swój pierwszy ciężar, ma na celu rozbudowę masy mięśniowej i wzrost siły. Niestety, cykl ten, choć jest w zasięgu każdego, wymaga optymalnego rozplanowania i czasu, jaki należy poświęcić, by zobaczyć pierwsze efekty. Budowanie masy jest oparte na anabolizmie mięśniowym, który stanowi stan, kiedy nasz organizm uzyskuje wszystkie konieczne wartości odżywcze niezbędne do rozbudowy mięśni. Na anabolizm mięśniowy możemy sami wpływać, przyspieszając tym samym proces nadbudowy masy. Najkorzystniejszym sposobem, aby pobudzić anabolizm jest zastosowanie diety zawężonej do potrzeb trenującego, a także regularny trening, niezwykle siłowy. W dodatku, na anabolizm mięśniowy posiadają wpływa jeszcze takie czynniki, jak predyspozycje genetyczne do budowania masy, stan gospodarki hormonalnej, regularne spożywanie posiłków. Tak też, analizując powyższe składowe, można zauważyć, iż mamy wielki wpływ na tempo rozrostu masy. Można też zauważyć, iż są czynniki, na które wpływu nie mamy, jak uwarunkowania, jakie odziedziczyliśmy po rodzicach, które powodują, że budowanie masy może być dla nas nieprzystępne proste.

SUPLEMENTACJA A BUDOWA MASY

W celu nasilenia anabolizmu mięśni, sportowcy sięgają także po wsparcie w postaci środków suplementacyjnych, jak odżywki białkowe. Jednak, po standardowy białkiem w proszku, tak samo dużą popularnością cieszą się preparaty na masę, jak gainery. Odżywki te, oparte na wysokiej zawartości węglowodanów prostych i złożonych (ok. 70%), stanowią bogate źródło energii niezbędnej nam do wykonania aktywnego treningu. Dodatkowo, poza udziałem cukrów, zawierają one ponadto pełnowartościowe białka (ok 15%) oraz inne elementy takie, jak witaminy i minerały, dzięki którym stanowią idealną propozycję dla osób pracujących nad masą. Gainery, ze względu na wysoki udział wysokoenergetycznych węglowodanów, są nad wyraz kaloryczne, w związku z czym nie są one polecane każdemu. Osobami, którym się je dedykuje są tzw. Ektomorfikom, którzy odznaczają się szczupłą, niemal chudą sylwetką. Co więcej, osoby te prosto redukują tkankę tłuszczową i wykazują trudności z rozbudową i utrzymaniem masy mięśniowej.

KTO POWINIEN STOSOWAĆ GAINERY?

Gainery, jednak ich stosowania przypisuje się z reguły osobom trenującym, sąperfekcyjne w diecie osób niezwiązanych ze sportem. Należy jednak pamiętać, że ich stosowanie, czy to w przypadku sportowców, czy osób prowadzących siedzący tryb życia, jest zasadne tylko wówczas, kiedy codzienna podaż kalorii z pokarmu stanowi dla nas problem. Gainer, którego zadaniem jest powiększenie kaloryki codziennych posiłków, z łatwością uzupełni wspomniane niedobory. Jego dodatkowym atutem jest forma małego szejka, którego spożycie będzie nietrudne, także w przypadku osób ze słabym apetytem, i pyszny, słodki smak, który sprawi, że suplementacja gainerem stanie się przyjemnością.

Gainery, wskutek wysokiej kaloryczności, która w zależności od typu suplementu może wynosić choćby 1000 kcal w jednej porcji, nie są propozycją dla osób z tendencją do tycia, gdyż mogą się wówczas przyczyniać do niechcianego wzrostu masy ciała i tzw. "zalania". Co więcej, także w sytuacji osób wykazujących niedobory kalorii w rutynowym żywieniu nakazuje się zachować ostrożność i używać odżywki typu gainer rozsądnie i we właściwych ilościach, jako że spożywanie ich nadmiaru może powodować otłuszczenie organizmu.

mocne strony OPTIMUM NUTRITION SERIOUS MASS

Suplement diety Optimum Nutrition Serious Mass to wysokiej jakości odżywka rodzaju gainer, której skład opiera się na bogatym udziale kompleksu mono i oligosacharydów pod postacią maltodekstryny i na pełnowartościowych białkach serwatki, kazeinianu wapnia i albuminy jajecznej, dzięki którym przyspieszysz cykl rozwoju masy i rozszerzysz swoją siłę! Stała suplementacja preparatem Optimum Nutrition Serious Mass pozwala dostarczyć wszelkich komponentów niezbędnych do rozbudowy masy, a także rozszerza liczba energii koniecznej podczas treningu. Na dodatek, preparat Optimum Nutrition Serious Mass pobudza anabolizm mięśni, dzięki czemu stanowi on solidne wsparcie w okresie pracy nad masą. Nie zastanawiaj się i już teraz zamów Optimum Nutrition Serious Mass, a błyskawicznie zrozumiesz, że jest to wsparcie, jakiego poszukiwałeś!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.