Menu

Olej do automatycznych skrzyń biegów DEXTRON ATF VI 4l

Cechy produktu

  • Producent Petro-Canada 

Opis

DEXTRON VI - najwyższej jakości olej do samoczynnych skrzyń biegów zastępujący wszystkie starsze generacje olejów ATF, Dextron i Meccon do samochodów osobowych i innych pojazdów.cena za opakowanie 4lGeneral Motors już w roku 1966 wprowadził własną specyfikację zarejestrowaną pod nazwą handlową Dextron., jest to więc znak handlowy producenta General Motors.

Można śmiało powiedzieć że nie jest to specyfikacja, a po prostu NAZWA OLEJU i w nazwie nie należy szukać danych technicznych. Generalnie zaprojektowany do przekładni Hydramatic koncernu,użytkowany aktualnie jest poprzez szeroką gamę koncernów międzynarodowych.

Może być używany równocześnie do samoczynnych skrzyń biegów, jak i do przekładni, reduktorów, najróżniejszego innego rodzaju napędów.Wszystkie wersje DEXTRONA (Dextron II, Dextron III, Type F, Mercon, Mercon V, Chrysler 7176, jak w dodatku kilka kompletacji Chrysler ATF-Plus (praktycznie wszystkie zgodne z jak wyżej za wyjątkiem Type F).

Dextron II z zwiększeniami D/E i Mercon ) zostały zastąpione przez zaprezentowany w 2005 DEXTRON VI. Wykorzystywany obecnie w większości nowych samochodów. Z wielu informacji przedstawionych poprzez producent,, a także niezależnych badań wynika, iż zastępuje on wszystkie dotychczasowe aplikacje DEXRON i może być spokojnie wykorzystywanych jak zamiennik.

Według zapewnień jego skład zmniejsza zużycie paliwa w samochodzie, wydłuża okresy między – oglądami,, a także ulepsza jakość zmiany biegów.DEXRON III – do wykorzystywania w starszych typach skrzyń samoczynnych.

PAMIĘTAJ – Dexron III nie powinien być używany w najnowszych skrzyniach. Licencja na produkt wygasła w 2006 i nie będzie przedłużona. W zastępstwie jak powyżej napisaliśmy GM wprowadził DEXTRON VI.cechy:2 x dłuższa żywotność aniżeli płynów DEXTRON-III ATFSpełnia oczekiwania nowych przekładni 6-biegowychUlepszone własności artykułu dla nowych i starszych przekładniZnakomite utlenianie i ochrona anty-ścieralna...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.