Menu

ASTM3102R8AS Klamkomanetka Shimano Altus ST-M310 V-Brake 8 rz. prawa srebrna

Cechy produktu

  • Producent Shimano 

Opis

Klamkomanetka prawa ST-M310

Zintegrowana dźwignia hamulca i przerzutki działająca w technice RAPIDFIRE Plus. System ten skierowany jest dla bardziej ambitynych rowerzystów i zezwala na jednoczesną zmianę biegów i hamowanie. Palec wskazujący i kciuk odpowiadają za obsługę dźwigni zmiany biegów, a klamkę hamulcową obsługują kolejne dwa palce. Optyczny wskaźnik przełożeń został umieszczony pod kierownicą. Dzięki czemu zmiejszamy prawdopodobieństwo jego uszkodzenia podczas upadku lecz nadal pozwala on na szczególnie szybką i dokładną kontrolę nad aktualnie załączonym biegiem. System DUAL SIS odpowiedzialny jest za wyjątkowo prostą, dokładną i szybką zmianę biegów. Klamkomanetka dedykowana jest do współpracy z mechanicznymi hamulcami tarczowymi jak i rodzaju V-Brake oraz tylną ośmiobiegową przerzutką. Klamka hamulcowa i manetka zmiany biegów zaopatrzone są w śrubę baryłkową, która pozwala na regulację hamulca, a także przerzutki bez zastosowania narzędzi, a korpus klamkomanetki ma śrubkę do regulacji odległości dźwigni hamulcowej od kierownicy. Korpus oraz dźwignia hamulcowa wytwarzana jest z aluminium. Montowana jest do kierownicy za pomocą klucza imbusowego w wymiarze 5 mm. W komplecie z klamkomanetką znajduje się linka przerzutkowa. Głównie wykorzystywana jest w rowerach górskich, trekkingowych czy crossowych.

Najważniejsze właściwości artykułu:

Producent: Shimano

Grupa osprzętu: Altus

Model: ST-M310

Obsługiwana liczba przełożeń: 8

dedykowana do hamulców: mechaniczne hamulce tarczowe albo V-brake

Długość dźwigni hamulcowej: 2-palcowa

Materiał dźwigni hamulcowej: aluminium

Materiał korpusu: aluminium

Strona montażu na kierownicy: prawa

Średnica montażowa obejmy: 22 mm

Średnia waga towaru: 205 g

Kolor: srebrny

W zestawie: linka przerzutki

zaimplementowane technologie Shimano:

PRZEDNIA I TYLNA INDEKSOWANA ZMIANA PRZEŁOŻENIA DUAL SIS

komponenty systemu, takie jak mechanizm indeksowania zastosowany w dźwignię zmiany przełożenia, linka tylnej indeksowanej zmiany przełożenia SIS działająca bez tarcia i swobodnie pracująca tylna przerzutka, tworzą SHIMANO INDEX SYSTEM. Tylny indeksowany system zmiany przełożeń SIS został wykorzystany ponadto w przerzutce przedniej. Dzięki temu indeksowanemu systemowi zmiana przełożeń z przodu stała się łatwiejsza i wygodniejsza.

OPTYCZNY WSKAŹNIK PRZEŁOŻEŃ

Optyczny wskaźnik przełożeń informuje w czasie jazdy, który bieg został wybrany. Można zobaczyć ile przełożeń niższych, bądź wyższych można jeszcze wybrać co przekłada się na lepszą kontrolę nad zmienianymi przełożeniami.

RAPIDFIRE Plus

System ten został zaadoptowany z wyższych klas osprzętu. Wykorzystywany jest on przede wszsytkim w sporcie. Skierowany jest on do kolarzy i sportowców amatorów. Szybka i nieskomplikowana zmiana przełożeń przy użyciu dwóch palców. Palcem wskazującym obsługujemy dźwignię odpowiedzialną za zmiane biegu na cięższy, a kciukiem na lżejszy. Obie dźwignie i optyczny wskaźnik przełożeń zostały przeniesione pod kierownicę żeby uchronić je przed ewentualnym uszkodzeniem w trakcie upadku. Dźwignie pokryte zostały tworzywem dla powiększenia komfortu obsługi, a także polepszenia ergonomii.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.