Menu

FIGURKA KOLEKCJONERSKA MICHAŁ WOŁODYJOWSKI - TRYLOGIA 12407

Cechy produktu

  • Producent SPECIALREPLICAS 

Opis

FIGURKA KOLEKCJONERSKA MICHAŁ WOŁODYJOWSKI - TRYLOGIAFigurka przedstawiająca postać literacką z Trylogii Henryka Sienkiewicza osadzonej w realiach siedemnastowiecznej Rzeczpospolitej. Pojawia się we wszelkich jej częściach: „Ogniem i mieczem", „Potopie" i w „Panu Wołodyjowskim". Pierwowzorem sienkiewiczowskiego bohatera był Jerzy Wołodyjowski, polski szlachcic i żołnierz, uczestnik obrony Kamieńca Podolskiego przed Turkami w 1672 r. Michał Wołodyjowski, z racji niskiego wzrostu zwany znikomym Rycerzem, był oficerem dragonów i nieprzeciętnym szermierzem. Podobnie, jak jego pierwowzór zginął podczas oblężenia kamienieckiej twierdzy (wysadził się w powietrze po jej upadku).

Wołodyjowski ubrany jest w skórzany kolet, czapkę magierkę, na szyi ma zawieszony obojczyk/ryngraf. Uzbrojony w polską szablę husarską. Za pasem buzdygan – oznaka władzy oficerskiej w dawnej Rzeczpospolitej.

Figurka tworzona w jakości kolekcjonerskiej, jednocześnie spełnia kryteria norm dla zabawek od 3 roku życia.

Patronat nad linią objęło Muzeum Wojska Polskiego.Wysokość figurki: 8,8cm;
Materiał: tworzywo;
Figurka ręcznie malowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.