Moje konto
  • Coenzyme Q10 Coenzyme Q10

Coenzyme Q10

1 oferta z 1 sklepu

Producent CALIVITA WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Informacje o produkcie

ProducentCALIVITA

CoEnzyme Q-10 (koenzym Q10) Koenzym Q10 jest substancją witaminopodobną, pełniącą rolę katalizatora w procesie tworzenia wysokoenergetycznych związków fosforanowych, m.in. molekuły ATF (adenozintrifosfat) jedynego źródła energii, obecnego we wszystkich żywych komórkach, począwszy od wirusów, kończąc na złożonym organizmie człowieka.

Koenzym Q10 jest odpowiedzialny za wytwarzanie 95% całej energii komórkowej. Koenzym Q10 (ubichinon) wytwarzany jest samodzielnie przez organizm człowieka od chwili jego narodzin. Mniej więcej od 30 roku życia jego produkcja wykazuje tendencję spadkową.

Dodatkową przyczyną deficytu tego związku może być zachwianie procesu syntezy Koenzymu Q'10, traktowane jako wrodzony lub nabyty defekt organizmu. Dzisiejsza nauka nie jest w stanie wyjaśnić przyczyny obniżenia jego koncentracji w organizmie.

Ubichinon podlega syntezie w komórkach wątroby. Wraz z pożywieniem dostarczane jest do 10 mg Koenzymu Q10 dziennie. Minimalne dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten składnik wynosi 30 mg. Dlatego niezbędne jest jego uzupełnienie - poprzez odpowiedni skład posiłków lub dodatki żywieniowe (przede wszystkim pochodzenia zwierzęcego) pozwalające na zwiększenie aktywności życiowej w wieku dojrzałym i opóźnienie procesów starzenia.

Koenzym Q10 wykazuje wysoką aktywność jako antyoksydant. Neutralizuje wolne rodniki, wspomagając utrzymanie prawidłowej struktury komórkowej i jednolitego charakteru samej komórki. Jego działanie ma wpływ na przebieg procesów metabolicznych i przemiany materii w organizmie.

Zachwianie tych funkcji może stać się przyczyną wielu dolegliwości. Stosowanie Koenzymu Q10 jest przewidziane w wielu programach zwalczania otyłości. Jako ważny element stymulujący produkcję energii w organizmie, wspomaga pracę komórek, i tym samym aktywizuje proces przemiany materii wewnątrz organizmu.

Zbędne złogi tłuszczu wykorzystywane są przy tym przez organizm jako źródło substancji odżywczych dla syntezy AFT. Działanie ublchinonu nie jest natychmiastowe. Wyniki jego stosowania mogą być dostrzegalne dopiero po 2-4 tygodniach od rozpoczęcia kuracji, tj.

od momentu osiągnięcia niezbędnego poziomu jego koncentracji w organizmie. Koenzym Q10 jako składnik dodatkowej diety jest łatwoprzyswajalny i szybko następuje jego włączenie się w swoiste dla organizmu procesy metaboliczne.

CoEnzyme Q10 działa wspomagająco przy: • astenii i syndromie chronicznego zmęczenia; • stanach wycieńczenia emocjonalno-psychicznego lub fizycznego; • dolegliwościach jelitowych oraz sercowych; • nieprawidłowej przemianie materii; • nadwadze; • rehabilitacji po przebytych chorobach.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Skład: koenzym Q10, substancje pomocnicze. Dla kogo: osoby dorosłe Przeciwwskazania: nie stwierdzono Opakowanie: 60 kapsułek

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.