Menu

Dernilan krem, 35g

Cechy produktu

  • Producent Herbapol Wrocław 

Opis

Dernilan (0,3% + 0,25% + 0,1% + 1,0%) krem

Lek Dernilan w postaci kremu dzięki zestawionemu w jego składzie działaniu składników takich jak: alantoiny, nikotynamidu, kwasu salicylowego i kamfory działa świetnie i sprawnie przeciwzapalnie oraz gojąco na zmienioną chorobowo skórę. Dernilan krem usprawnia także likwidowanie zgrubiałego, zrogowaciałego naskórka ze stóp i rąk.
Preparat Dernilan krem rekomendowany jest do wykorzystywania w przypadkach występowania bolesnych i głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka, pomocny w codziennej pielęgnacji skóry stóp i dłoni.

Lek Dernilan® krem dzięki skojarzonemu działaniu części: alantoiny, nikotynamidu, kwasu salicylowego i kamfory działa przeciwzapalnie i gojąco na zmodyfikowaną chorobowo skórę. Upraszcza usuwanie zgrubiałego, zrogowaciałego naskórka ze stóp i rąk.

Preparat stosuje się w przypadkach bolesnych i głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka, w pielęgnacji skóry stóp i dłoni.

Przeciwskazania

  • Nie należy stosować leku Dernilan krem w sytuacji nadwrażliwości na składniki preparatu
  • Nie stosować na rozległe obszary uszkodzonej skóry, a także na błony śluzowe.
  • Nie zaleca się stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
  • Nie zaleca się stosować u pań w okresie ciąży i karmienia piersią.

Sposób użycia Dernilan krem
Skórę stóp i dłoni smarować maścią od 3 do 4 razy na dobę.
Maść lekko wmasować, co kilka dni stopy albo ręce wymoczyć i polikwidować zrogowaciały naskórek.
Po wygojeniu zmian maść stosować 1 do 2 razy na dobę po umyciu stóp i dłoni.

Skład 100 g maści zawiera:
Substancje czynne:

  • Alantoina (Allantoinum) 300 mg
  • Nikotynamid (Nicotinamidum) 250 mg
  • Kwas salicylowy (Acidum salicylicum) 100 mg
  • Kamfora racemiczna (Camphora racemicd) 1 g

Substancje pomocnicze:
polioksyetylenowany alkohol cetylowo-stearylowy, glicerolu monostearynian, oktylu stearynian, alkohol stearylowy, kaprylu trójglicerynian, decylu oleinian, parafina ciekła, glicerol (E 422), karboksypolimetylen, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Postać farmaceutyczna krem
Opakowanie: tuba 35 g

Przed wykorzystaniem zapoznaj się z ulotką, która gromadzi wskazania, przeciwwskazania, informacje dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania towaru leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem albo farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie używany zagraża Twojemu życiu albo zdrowiu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.