Manu

Bańki Chińskie zestaw MAPA MERIDIANÓW Akupunktura / 00764-12 / 00803-6

Cechy produktu

 • Producent KL 

Opis

BAŃKI CHIŃSKIE AKUPUNKTURA

+

MAPA MERIDIANÓW

+

OPIS I ZASTOSOWANIE BANIEK W JĘZYKU POLSKIMZESTAW 12 SZT PRAWDZIWYCH BANIEK CHIŃSKICHW tradycji chińskiej bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości, takich jak: astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, impotencja, prostata, czyraki, hemorojdy, schorzenia stawów, bóle mięśniowe i inne poprzez przystawianie baniek w punktach akupunkturowych.

Bańki stosuje się również do usuwania obcych ciał, pasożytów skóry (np. kleszczy), pozostałości jadu po ukąszeniu owadów. Infekcje, przeziębienia, bóle mięśniowe i stany zapalne ścięgien leczy się również poprzez wykonywanie masażu bańką.

ZASADA DZIAŁANIA BANIEK AKUPUNKTUROWYCH

Bańki akupunkturowe stawia się w ściśle określonych punktach ciała w zależności od schorzenia wykorzystując wiedzę stosowaną w akupunkturze. Zasada działania baniek polega na wywołaniu efektu wsysania, wskutek czego skóra pod bańką jest wciągana do środka. Celem tego procesu jest zainicjowanie silniejszego przepływu krwi i płynów ciała w obszarze, który znajduje się bezpośrednio pod bańką. proces ten inicjuje oczyszczanie organizmu ze wszystkich toksyn zarówno przyjętych z pokarmem, jak i powstałych w wyniku wadliwej przemiany materii oraz wytwarzanych przez niszczące organizm bakterie i wirusy.

ZALETY BANIEK AKUPUNKTUROWYCH

 • zastosowanie elastycznego tworzywa umożliwia przystawienie ich w dowolnym miejscu bez względu na kształt powierzchni ciała (również na stawach).

 • są łatwe w użyciu; można je przystawiać samemu sobie w dowolnie położonych punktach ciała (nawet na plecach);

 • można regulować ciśnienie zasysania w zależności od stopnia zgniecenia bańki

 • są lekkie, zgniecenia, co umożliwia stosowanie ich nie tylko w warunkach domowych, ale i podczas wyjazdów turystycznych

 • charakteryzują się bardzo dużą trwałością materiału zapewniając wieloletnie stosowanie

 • są łatwe do utrzymania w czystości - myje się je wodą i mydłem

 • w zestawie znajduje się dwanaście baniek o różnej wielkości, co pozwala na efektywne stosowanie ich na różnych częściach ciała oraz do leczenia dzieci.

 • w dołączonej instrukcji wyszczególnione są choroby, w których można pomóc stawiając bańki oraz odpowiadające im punkty akupunkturowe.

Odprężają umysł i usuwają dolegliwości bólowe. Doskonale przeprowadzony masaż przywraca sprawność fizyczną, rozgrzewa i relaksuje. Wyobraź sobie tylko: wygodne łóżko, półmrok rozświetlany blaskiem świec, zapach aromatycznych olejków, ciepłe dłonie wędrujące po kolejnych partiach Twojego, coraz bardziej bezwładnego, ciała.


BAŃKI AKUPUNKTUROWE

Bańki akupunkturowe nie mają nic wspólnego z nakłuwaniem, a wręcz przeciwnie ich stosowanie przyrównuje się do masażu.

By stawianie baniek przynosiło oczekiwane rezultaty, należy zapoznać się z podstawami zasad akupunktury. Przystawia się je do ściśle określonych punktów na ciele. Miejsce zależne jest od schorzenia. Należy wywołać efekt wciągania (swoją drogą, dostarczający bardzo przyjemnych doznań), wskutek czego skóra pod bańką wsysana jest do środka. Silny przepływ energii w obszarze objętym bańką umożliwia eliminację toksyn z organizmu, rozgrzanie i stopniowe łagodzenie objawów choroby.

BAŃKI PRÓŻNIOWE A BAŃKI OGNIOWE

Znane są powszechnie szklane bańki. Te jednak wymagają palącego się wewnątrz spirytusu, który zużywa w środku bańki tlen. Wówczas bańka trwale przytwierdza się do skóry. Przyznasz pewnie, że niezbyt przyjemnie brzmi opis stosowania konwencjonalnych baniek. Bańki Próżniowe stawia się bez ognia. Są najnowocześniejszą i najbardziej uniwersalną odmianą wśród dostępnych na rynku baniek. Zastosowanie tworzywa sztucznego umożliwiło stawianie ich praktycznie w każdym miejscu. Reguluje się stopień przyssania bańki do skóry. Czynność ta jest bezbolesna.

ZALETY PRÓŻNIOWYCH BANIEK AKUPUNKTUROWYCH:

 • Zastosowanie elastycznego tworzywa umożliwia przytwierdzenie bańki na powierzchniach o różnym kształcie, nawet na stawach.

 • Opracowano je w celu samodzielnego stosowania. Co za tym idzie, można stawiać je bez pomocy drugiej osoby.

 • Przystawianie baniek nie ogranicza wykonywania żadnych ruchów. Nie musisz więc wydzielać sobie specjalnego czasu, by przeprowadzić „bańkową terapię."

 • Są wykonane z lekkiego, nietłukącego się, odpornego na urazy mechaniczne materiału. Są praktycznie niezniszczalne!

 • Zestaw obejmuje 12 baniek. Dzięki temu bańki można stawiać w najrozmaitszych miejscach oraz dzieciom.ZASTOSOWANIE

W tradycji chińskiej od tysięcy lat leczy się za pomocą gumowych baniek najrozmaitsze dolegliwości. Terapię tę stosuje się do dziś. Nasuwa się jeden wniosek: muszą być zatem skuteczne.

JEŚLI DOSKWIERA TOBIE

 • grypa, przeziębienie i inne infekcje,

 • astma,

 • szumy w uszach,

 • częste utraty przytomności,

 • bezsenność,

 • wzdęcia,

 • choroba lokomocyjna,

 • nadciśnienie tętnicze,

 • zapalenie lub skręcenie stawu barkowego, łokciowego, biodrowego, kolanowego i skokowego

mam dla Ciebie doskonałą wiadomość. Bańki chińskie skutecznie eliminują powyższe schorzenia. Pomagają w szybki i łatwy sposób przywrócić ciału sprawność i witalność.

NA BÓL – BAŃKI

Wiele osób decydujących się na kurację chińskimi bańkami zaobserwowało znaczne złagodzenie dolegliwości bólowych. Ból często uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Wysysa pozytywną energię i zabiera radość z życia. Jeśli pogodziłeś się już z cierpieniem, informacja ta na pewno Cię nie ucieszy. Bańki są dla bólu bezwzględne. Usuwają bóle w okolicach serca, brzucha, zębów, karku, szyi, stawów Lista jest długa. Zamiast zniechęcać się do kolejnych proponowanych rozwiązań, chwyć się baniek jak ostatniej deski ratunku. Pragniesz przecież poczuć ulgęANTYCELLULITOWY MASAŻ BAŃKAMI

Cellulit jest trzeciorzędową cechą płciową kobiet- przystosowaniem do ciąży. Tkanka tłuszczowa odkłada się w udach i na pośladkach, by ułatwić donoszenie ciąży. Dlatego cellulit nie dopada mężczyzn.

Cóż, nasza natura została pogwałcona przez środki masowego przekazu. Wiele firm wzbogaciło się na antycellulitowych preparatach. Zakorzeniło się w opinii publicznej przekonanie, iż cellulit jest nieestetyczny i mało atrakcyjny. Trzeba więc sobie z nim radzić. Tylko jak?

Różnego rodzaju preparaty nie działają. W ogóle mnie to nie dziwi, bo jak niby miałyby rozbić albo usunąć zbity w strukturę siateczki tłuszcz? Jedyną skuteczną metodą na zmniejszenie cellulitu jest masaż.

Przed masażem posmaruj ciało oliwką. Oliwka umożliwi płynne ruchy bańki po ciele i dostarczy bardzo przyjemnych doznań. Masaż ten polega na zasysaniu kawałka skóry i wykonywaniu podłużnych lub kulistych ruchów. Gwarantuję Ci, że masaż bańką rozbije cząsteczki tłuszczu i wygładzi skórę. Pod warunkiem, że będziesz masować się regularnie!KIEDY STOSOWANIE BANIEK NIE JEST WSKAZANE ?

 • zaburzenia krzepliwości krwi,

 • wylewy podskórne i obrzęki spowodowane stłuczeniem (po 24 godz. od urazu można zastosować kurację bańkami),

 • w przypadku ciąży należy unikać dużych baniek i nie stosować dużego ciśnienia,

 • u osób bardzo szczupłych i dzieci nie stawiać baniek w okolicach kości, w tym łopatek i kręgosłupa, sutków, serca i jamy brzusznej.

JAK STAWIAĆ BAŃKI?

1. Chwyć bańkę oburącz. Kciukami naciśnij jej szczyt. Pozostałe palce umieść pod spodem.
2. Ściśnij w ten sposób bańkę (pozbędziesz się powietrza z jej środka).
3. Przytknij bańkę w dowolnym miejscu na ciele, usuwając palce spod spodu i zwalniając nacisk kciuków.
4. Im mocniej ściśnięta bańka, tym większe ciśnienie. Poczujesz to od razu na skórze. Duże bańki i wysokie ciśnienie stosuje się u dorosłych, na umięśnione miejsca i stawy.
5. Jeśli chcesz usunąć bańkę, naciśnij skórę u jej krawędzi. Dostanie się do środka powietrze i bańka nie będzie już przytwierdzona do powierzchni skóry.
6. Stawiaj bańki co drugi dzień na 15-20 minut. Kuracja obejmuje 10 zabiegów w jednej serii.

Każdy pamięta z dzieciństwa mieniące się w słońcu mydlane bańki. Błogość i ukojenie w dorosłym życiu mogą przynieść Ci chińskie bańki akupunturowe. Nie masz nic do stracenia, a tak wiele możesz zyskać

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie