Menu

Antybiotyki w medycynie rodzinnej (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788320040548 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Chlabicz Sławomir, Łętowska Iwona 
  • Wydawnictwo PZWL 
  • Ilość stron 188 
  • Rok wydania 2013 

Opis

dostatek przystępnych antybiotyków i zmieniająca się wrażliwość drobnoustrojów powodują, iż podejmowanie trafnych decyzji terapeutycznych jest coraz bardziej skomplikowane. Prezentowany podręcznik jest źródłem ergonomicznych danych na temat doboru antybiotyków w lecznictwie ambulatoryjnym. Ukazując opcje terapeutyczne, Autorzy kierowali się przystępnością leku w polskim lecznictwie otwartym. Świadomie pominęli antybiotyki stosowane w lecznictwie zamkniętym.
W pierwszej części książki zostały omówione antybiotyki stosowane w lecznictwie ambulatoryjnym i ich przeróżne działanie przeciwbakteryjne. Podzielono je na antybiotyki hamujące syntezę ściany komórkowej, biosyntezę białek i syntezę DNA.
Następnie przedstawiono zasady użytkowania antybiotyków, koncentrując się m.in. Na rodzajach antybiotykoterapii, profilaktycznym używaniu antybiotyków, drogach ich podania i możliwych działaniach niepożądanych.
Kolejna część podręcznika posiada szczegółową charakterystykę głównych patogenów bakteryjnych Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, z uwzględnieniem ich czynników zjadliwości, lekowrażliwości i lekooporności.
W ostatniej części omówiono powodowane przez te drobnoustroje choroby. Uwzględniono tu podział na zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, układu moczowo-płciowego, przewodu pokarmowego, skóry i narządu wzroku.
Korzystanie z podręcznika ułatwiają liczne tabele, wypunktowania, a także graficzne wyróżnienie najważniejszych informacji.

seria cyklu: PRAKTYKA LEKARZA RODZINNEGO
ISBN: 9788320040548
Kod paskowy: 9788320040548
Autorzy: Chlabicz Sławomir, Łętowska Iwona
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Kod wydawcy: 20384
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 188
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 20.5x28.5cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.47
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.