Menu

Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 4. Postępowanie rozpoznawcze i zabezpieczajace (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380921580 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Ereciński Tadeusz, Gudowski Jacek 
  • Wydawnictwo WOLTERS KLUWER 
  • Ilość stron 912 
  • Rok wydania 2016 

Opis

W piątym wydaniu komentarz został podzielony na sześć tomów:
tomy I-III obejmują komentarz do części pierwszej kodeksu - nowoczesnania rozpoznawczego,
w tomie IV omówiono innowacyjnanie rozpoznawcze (nieprocesowe) części pierwszej i nowoczesnanie zabezpieczające (część druga),
w tomie V - innowacyjnanie egzekucyjne (cześć trzecia),
a w tomie VI - przepisy z zakresu międzynarodowego postępowania cywilnego (część czwarta), a także dotyczące sądu polubownego (arbitrażowego) (część piąta).
W komentarzu uwzględniono liczne zmiany w prawie procesowym cywilnym, które pozostały wprowadzone w latach 2013-2016, w tym dodatkowo wchodzące w życie 8 września 2016 r. W zakresie obejmującym tom IV dotyczą one: wprowadzenia instytucji spisu inwentarza i nowych zasad zabezpieczenia spadku; tzw. Adopcji ze wskazaniem w sprawach rodzinnych i opiekuńczych, mającej na celu ograniczenie zagrożenia przysposobienia dziecka jedynie w celu osiągnięcia korzyści posiadajątkowej; ustanowienia specjalnego kuratora zastępującego spadkobierców kredytobiorcy wyłącznie przy rozliczaniu odwróconego kredytu hipotecznego; w progresywnaniu zabezpieczającym - zastąpienia rachunku depozytowego sądu rachunkiem depozytowym Ministra Finansów; dalszego poszerzenia katalogu roszczeń pieniężnych podlegających zabezpieczeniu nowacyjnemu przez przyznanie państwowej kompensaty przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych, w części na pokrycie potrzebnych kosztów leczenia, rehabilitacji i pogrzebu. Ponadto uwzględniono jeszcze zmiany wynikające z dążenia ustawodawcy do pełnej informatyzacji nowoczesnania wieczystoksięgowego.
Publikację wzbogacono nowymi pozycjami piśmiennictwa i orzecznictwa sądowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.