Menu

Narodowy zasób archiwalny i archiwa Komentarz - Konstankiewicz Marek, Niewęgłowski Adrian (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380920941 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Konstankiewicz Marek, Niewęgłowski Adrian 
  • Wydawnictwo WOLTERS KLUWER 
  • Ilość stron 716 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Książka stanowi pierwsze na rynku wydawniczym omówienie ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach w formie tradycyjnego komentarza do poszczególnych przepisów.
Autorzy analizują fundamentalne instytucje ustawy archiwalnej odnosząc się do innych aktów prawnych (m.in. Rozporządzeń wykonawczych) pokaźnych z punktu widzenia użytkowania tej ustawy.
W komentarzu uwzględniono najnowsze zmiany w prawie archiwalnym wynikające z:
ustawy o zmianie ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, wchodzącej w życie 1 listopada 2015 r.,
ustawy - Prawo restrukturyzacyjne, zmieniającej ustawę o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach z dniem 1 stycznia 2016 r.,
ustawy o rzeczach znalezionych - w zakresie, w jakim wprowadza ona zmiany w progresywnaniu z odnalezionymi materiałami archiwalnymi,
ustawy z dnia 25 lutego 2016 r. O ponownym wykorzystaniu danych sektora publicznego,
najnowszych aktów wykonawczych do ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
Adresaci:
Komentarz jest skierowany do praktyków, czyli wszystkich osób stosujących w codziennej pracy komentowaną ustawę, m.in. Pracowników archiwów państwowych, archiwów zakładowych, podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej pracodawców, a także niepaństwowych jednostek organizacyjnych przechowujących i zabezpieczających materiały archiwalne. Może on być ponadto {pomocn|przydatn)y wszystkim osobom, które chciałyby pogłębić swą wiedzę teoretyczną z zakresu archiwistyki - w szczególności studentom i doktorantom.


Autorzy: Marek Konstankiewicz, Adrian Niewęgłowski
EAN: 9788380920941
Format: 15x21 cm
Ilość stron: 716
ISBN: 9788380920941
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.