Menu

Umowy handlowe w pytaniach i odpowiedziach - Jerzy Jacyszyn (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788327800657 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo LexisNexis 
  • Ilość stron 306 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Umowy handlowe w pytaniach i odpowiedziach to publikacja, która w dostępny sposób przedstawia kilkanaście rodzajów umów handlowych mających wykorzystanie w obrocie prawnym, w tym bardzo przydatnych i poszukiwanych poprzez praktyków umów nienazwanych. Umowy te obejmują wielki zakres intensywności gospodarczej, a ich przedmiotem może być zaspokojenie potrzeb społecznych, kulturalnych, zdrowotnych, sportowych i turystycznych.

Książka jest adresowana najczęściej do studentów i aplikantów, a także do pracowników działów prawnych spółek i kandydatów do rad nadzorczych, a także ludzi innych zawodów, dla których znajomość prawa handlowego jest nierozerwalnie związana z charakterem ich pracy.

Pytania i odpowiedzi odnoszą się z zasady do materii Kodeksu cywilnego. W opracowaniu uwzględniono też wybrane zagadnienia z zakresu innych aktów prawnych, takich jak ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego, o ochronie niektórych praw oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez artykuł nie-bezpieczny.

Autorzy – Anna Koronkiewicz-Wiórek, dr Bogusław Książek, Marta Piotrowska-Kłak, dr Lidia Siwik, Łukasz Świderek – to praktycy i pracownicy Zakładu Prawa Gospodarczego i Handlowego Instytutu Prawa Cywilnego, Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Redaktorem naukowym jest dr hab. Jerzy Jacyszyn – profesor na Uniwersytecie Wrocławskim.

kolekcja cyklu: PRAWO W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
ISBN: 9788327800657
Kod paskowy: 9788327800657
Redakcja: Jacyszyn Jerzy
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 30309
Miejscowość: Warszawa
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 14.5x20.5cm
Języki: polski

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.