Menu

Ustawa o radiofonii i telewizji Komentarz - Dostępne od: 2014-08-20 (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788327808134 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Czarny-Drożdżejko Elżbieta 
  • Wydawnictwo LexisNexis 
  • Ilość stron 526 
  • Rok wydania 2014 

Opis

W publikacji omówiono zagadnienia dotyczące: radiofonii i telewizji publicznej, obowiązków dostawców usług medialnych, koncesjonowania nadawców, audiowizualnych usług na żądanie, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Szczegółowej analizie poddano problematykę prawa mediów elektronicznych, która na skutek ostatnich zmian, w tym dokonanych w prawie europejskim, przeszła głęboką metamorfozę. Niemało przepisów komentowanej ustawy nie jest ze sobą spójnych, niejednokrotnie nie odpowiadają one wymaganiom prawa europejskiego, w komentarzu w poręczny sposób je wyjaśniono. W książce określono, jaka powinna być treść nadawanych programów i audycji oraz w jakich okolicznościach użytkownicy mogą występować ze skargami do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sytuacji niezgodności między stanem wymagalnym a rzeczywistym.
Publikacja dedykowana jest dla prawników, dziennikarzy, nadawców, agencji, specjalistów PR i reklamy, stowarzyszeń działających na rzecz ochrony praw użytkowników i dla osób, które ze względu na obowiązki zawodowe zainteresowane są problematyką prawa mediów.

Elżbieta Czarny - Drożdżejko – doktor nauk prawnych, współpracownik kancelarii adwokacko-radcowskiej, adiunkt Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie; specjalizuje się m.in. W prawie mediów, ochronie dóbr osobistych, prawie własności intelektualnej, prawie karnym, ochronie informacji osobowych, a także danych publicznej. Prowadzi zajęcia m.in. Z zakresu prawa prasowego, prawa reklamy, ochrony własności intelektualnej, europejskiego prawa medialnego, informacji publicznej, ochrony informacji osobowych.

kolekcja cyklu: KOMENTARZE poręcznE
ISBN: 9788327808134
Kod paskowy: 9788327808134
Autorzy: Czarny-Drożdżejko Elżbieta
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 30309
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 526
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x20.5cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.625
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.