Menu

Sanprobi Barrier 40 kapsułek

Cechy produktu

  • Producent SANUM 
  • Postać kapsułki 

Opis

Sanprobi Barrier 40 kapsułek

Suplement diety, mieści oryginalną kombinację ośmiu szczepów żywych bakterii probiotycznych;

pełna liczba bakterii ≥ 2,5 x 109 CFU/g:

- Bifidobacterium lactis W52
- Lactobacillus brevis W63
- Lactobacillus casei W56
- Lactococcus lactis W19
- Lactobacillus salivarius W24
- Lactobacillus acidophilus W37
- Bifidobacterium bifidum W23
- Lactococcus lactis W58
- skrobia kukurydziana
- maltodekstryny
- białko roślinne

Nie wymaga przechowywania w lodówce.

Sposób wykorzystania:

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 - 4 kapsułki dziennie.

Dzieci od 3 do 12 roku życia: 1 - 2 kapsułki dziennie.

w przypadku antybiotykoterapii zaleca się spożywanie Sanprobi Barrier wraz z rozpoczęciem przyjmowania antybiotyku i kontynuowanie suplementacji poprzez 14 kolejnych dni po zakończeniu antybiotykoterapii.

artykuł bezpieczny dla dzieci od 3 roku życia, kobiet w ciąży i matek karmiących. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Produkt nie może być wykorzystywany jako substytut przeróżnej diety.

Pytania pacjentów

Najczęstsze pytania dotyczące używania SANPROBI BARRIER

Czy Sanprobi Barrier mogą przyjmować osoby zdrowe?

Oczywiście. Przyjmowanie Sanprobi Barrier można porównać do wykorzystywania zdrowej diety lub witamin. Nie musimy wykonywać badań, aby wiedzieć, że żeby być zdrowym należy się ruszać i zdrowo odżywiać. Bariera jelitowa jest uszkadzana poprzez bardzo dużo czynników związanych ze współczesnym trybem życia. Nie możemy pousuwać stresu, leków, konserwantów itp. Lecz możemy wspomóc barierę jelitową by ograniczyć niekorzystny wpływ tych czynników na organizm.

w przypadku jakich schorzeń przyjmowanie Sanprobi Barrier może być pomocne? Sanprobi Barrier nie jest lekiem. Oczywiste jest,w sytuacji zróżnicowanych schorzeń należy przestrzegać zaleceń lekarzy i przyjmować przepisywane przez nich leki. W badaniach klinicznych wykazano, iż przyjmowanie szczepów bakteryjnych zawartych w Sanprobi Barrier może przynieść dobre efekty u chorych na migrenę i z zaburzeniami nastroju występujących w depresji. Inne schorzenia, w których bariera jelitowa jest uszkodzona to cukrzyca, celiakia, choroby zapalne jelit, choroby nerek, a w głównej mierze choroby wymagające przewlekłego przyjmowania leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, hamujących wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

Czy Sanprobi Barrier należy przyjmować z określoną dietą?

Nie jest bezwzględnie niezbędne. Chociaż dieta bogata w błonnik a uboga w tłuszcze zwierzęce i białko dobrze wpływa na barierę jelitową i mikroflorę w przewodzie pokarmowym.


Jakie badania należy wykonać przed przyjmowaniem Sanprobi Barrier?
wykonywanie badań nie jest potrzebne a ocena bariery jelitowej nie jest łatwa. Można skorzystać z usług wyspecjalizowanego laboratorium np. Vitaimmun w Poznaniu. Można też przyjmować preparat bez mocnych badań.

Czy Sanprobi Barrier można przyjmować w przypadku celiakii?

Sanprobi Barrier nie posiada glutenu i może być przyjmowany u chorych z celiakią.

Jak długo można przyjmować Sanprobi Barrier.
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. Ponieważ nasza bariera jelitowa jest wciąż uszkadzana, to praktycznie przez cały czas wymaga wsparcia.

Czy Sanprobi Barrier można stosować u dzieci?

Polskie prawo przewiduje, iż tego typu produkty można stosować u dzieci powyżej 3 roku życia. Poza przypadkami ciężkich chorób takich jak celiakia czy cukrzyca, dzieci raczej nie mają uszkodzonej bariery jelitowej. W przypadku dzieci wzmacnianie bariery jelitowej powinniśmy pozostawić do decyzji lekarzy.

Co może uszkadzać barierę jelitową?

Do najważniejszych czynników uszkadzających zaliczamy:
1) nieodpowiednia dieta, bogata w tłuszcze zwierzęce i sztuczne węglowodany (tzw. Dieta rodzaju zachodniego),
2) alkohol
3) stres
4) nadużywanie leków (w głównej mierze przeciwbólowe, hamujące powstawanie kwasu solnego w żołądku, antybiotyki, doustne preparaty żelaza przyjmowane przewlekle)
5) zakażenia i infekcje przewodu pokarmowego i górnych dróg oddechowych
6) radio i chemioterapia

Stan odżywienia kobiety w ciąży także może wpływać na jej stan bariery jelitowej
i warunkować przyszłą kondycję psychofizyczną dziecka.

Czy Sanprobi Barrier eliminuje skutki nadużycia alkoholu?

z całą pewnością nie jest to antidotum na „kaca". Alkohol silnie uszkadza barierę jelitową co jest przyczyna zwiększonej toksemii u osób nadużywających alkoholu. Sanprobi Barrier może wspierać barierę jelitową u tych osób ale my polecamy rozsądek przy wykorzystywaniu alkoholu.

Czy Sanprobi Barrier można używać w czasie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma żadnych ograniczeń w tym zakresie. Silna bariera jelitowa potrzebna jest równocześnie przyszłym mamom jak i mamom karmiącym piersią. Bakterie pro biotyczne prawidłowo wpływają na rozwój płodu i dojrzewanie bariery jelitowej u dzieci karmionych piersią

Czy Sanprobi Barrier mieści gluten?

Sanprobi Barrier jest produktem bezgludenowym co potwierdza atest: Badnie na obecność glutenu Barrier

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.