Menu

AMD RYZEN 9 3900X

Cechy produktu

  • Producent AMD 

Opis

Socket AM4

Procesor jest kompatybilny z płytami głównymi, które wyekwipowano w podstawkę AM4. To parametr pozwalający zweryfikować kompatybilność procesora z płytą główną. Socket AM4 to gniazdo procesora zaprojektowane dla licznych jednostek producenta AMD. Podstawka AM4 obsługuje pamięć DDR4 i dysponuje 1331 pinami.

Mikroarchitektura Zen 2

cechy i efektywność tego procesora to zasługa mikroarchitektury Zen 2, na bazie której powstał. Mikroarchitektura Zen 2bazuje na 7 nm procesie technicznym. W jednostkach o nią opartych zastosowano obszerniejszą pojemność pamięci podręcznej i liczne usprawnienia techniczne, które wywołują, że procesory Zen 2 są zauważalnie wydajniejsze od starszych konstrukcji AMD.

Brak zintegrowanego układu graficznego

Procesor nie dysponuje zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja wymaga więc zakupu oddzielnej karty graficznej, która zapewni lepsze atrybuty aniżeli jednostki zintegrowane. Procesor bez zintegrowanego układu graficznego to rozwiązanie polecane do wydajnych konfiguracji gamingowych, domowych i biznesowych.

załączone chłodzenie

Procesor dysponuje fabrycznym, podstawowym zestawem chłodzącym. To rozwiązanie, które pozwala zrezygnować z zakupu oddzielnego chłodzenia i zredukować wydatki. Fabryczne chłodzenie znajduje w opakowaniu wraz z procesorem i zagwarantuje wystarczające parametry do codziennych zastosowań. Użytkowanie chłodzenia z zestawu polecane jest wyjątkowo w komputerach domowych i biurowych.

Odblokowany mnożnik

Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można luźno podkręcać jego produktywność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o dużo wyższe stopnie taktowania aniżeli standardowo, a to przekłada się na wzrost jej efektywności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane istotnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.

Wersja opakowania BOX

Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta, w którym wynajdziemy także pastę termoprzewodzącą. Niemało modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest zaopatrzonych jeszcze w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji i naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.

Stan: nowy
Gwarancja Producenta: 36 miesięcy

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.