Manu

KOBYLAK KORZEŃ BIO 50G - DARY NATURY

Cechy produktu

  • Producent DARY NATURY 

Opis

OPIS: Według literatury zielarskiej KOBYLAK KORZEŃ - DARY NATURY może być stosowany jako herbatka ekologiczna przy problemach z przewodem pokarmowym, szczególnie przy biegunkach. Wzmacnia osoby osłabione, szczególnie z blednicą, kobiety wyczerpane obfitymi miesiączkami oraz osoby po przebytych chorobach zakaźnych. Poprawia samopoczucie, znosi reakcje autoagresji immunologicznej i objawy alergiczne. Wzmaga trawienie i przyswajanie składników pokarmowych. Zwiększa wydzielanie żółci i soku trzustkowego. Surowiec pochodzi z gatunku szczaw kędzierzawy (Rumex crispus Linne) z rodziny rdestowatych (Polygonaceae) - rośliny bardzo pospolitej w Polsce.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA: Szczegółowy opis przygotowania na opakowaniu, najczęściej 1 łyżeczkę zalać szklanką wrzącej wody (250 ml) i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na około 15-20 minut.

STOSOWANIE: Pić 2 razy dziennie po pół szklanki przez 3 tygodnie. Stosować raz na kwartał.


SKŁAD PRODUKTU: Radix Hydrolapathi (korzeń kobylaka) 100%.WPŁYW NA ZDROWIE: Wykazuje działanie przeciwbiegunkowe, ściągające, antyseptyczne, bakteriostatyczne i przeciwanemiczne. W homeopatii stosuje się go w nieżytach górnych dróg oddechowych. W lecznictwie ludowym wywar z korzeni i sałatę z liści stosuje się przeciw biegunkom, a nawet czerwonce i zapaleniu jelita grubego.

WSKAZANIA: Wskazaniem do stosowania korzenia kobylaka jest anemia, zespół zimnych dłoni i stóp, obfite miesiączki, stany po krwawieniach i krwotokach, choroby zakaźne, brak apetytu, rekonwalescencja, osłabienie fizyczne. Sprawdza się w leczeniu chorób autoimmunologicznych, jak łuszczyca, choroby reumatyczne, toczeń, alergie, atopowe zapalenie skóry.

PRZECIWWSKAZANIA: Nie jest wskazany przy kamicy moczowej, zwłaszcza, gdy kamienie powstają z soli kwasu szczawiowego. Nie należy go podawać kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

INFORMACJA ALERGICZNA: Zawiera dużo garbników pirogalowych i pirokatechinowych, antrazwiązki, flawonoidy, organiczne związki żelaza, związki żywicowe, cukry i sole mineralne.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie