Moje konto
  • Dedra DED7745 Dedra DED7745
  • Dedra DED7745 Dedra DED7745

Dedra DED7745

4 oferty z 4 sklepów

Producent Dedra Moc 1800 W Rodzaj produktu pilarka ukosowa WIĘCEJ INFORMACJI ↓

DEDRA Pilarka ukosowa do drewna z przesuwną głowicą 1800W DED7745 (produkt wysyłamy w 24h) TRANSPORT GRATIS !

Charakterystyka produktu: Pilarka ukosowa do drewna z przesuwną głowicą 1800W Aluminiowa podstawa Dane techniczne: Moc (W): 1800 Średnica tarczy (mm): 254 Średnica otworu tarczy (mm): 30 Max wys cięcia w pionie (mm): 295x81,5 Max wys cięcia pod kątem 45 st. (mm): 205x43 Waga (kg): 14,3

Dostępny od ręki  ✓

DEDRA Pilarka ukosowa do drewna z przesuwną głowicą 1800W DED7745 (produkt wysyłamy w 24h) TRANSPORT GRATIS !

Charakterystyka produktu: Pilarka ukosowa do drewna z przesuwną głowicą 1800W Aluminiowa podstawa Dane techniczne: Moc (W): 1800 Średnica tarczy (mm): 254 Średnica otworu tarczy (mm): 30 Max wys cięcia w pionie (mm): 295x81,5 Max wys cięcia pod kątem 45 st. (mm): 205x43 Waga (kg): 14,3

Dostępny od ręki  ✓

Megamaszyny - sprzęt dla profesjonalistów

★★★★★
927 opinii

DEDRA Pilarka ukosowa z posuwem DED7745

DEDRA Pilarka ukosowa z posuwem DED7745

Moc 1800 W, śr tarczy 254 mm, zakres cięcia 0-45 stopni

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentDedra
Moc1800 W
Rodzaj produktupilarka ukosowa

Lubisz pracować z drewnem? Ułatw sobie pracę, dzięki pile lub pilarce, których praca znacząco ułatwi i odciąży Cię podczas obróbki drewna. Spójrz na przykład, na Dedra DED7745.

Wprowadzenie

Zarówno piły jak i pilarki to narzędzia stworzone do pełnego cięcia oraz docinania różnorodnych rodzajów drewna oraz płyt drewnopodobnych, kartonowych, gipsowo-kartnowych czy wiórowych. Narzędzia te poradzą sobie też z niektórymi materiałami sztucznymi oraz płytami wielowarstwowymi. Tego typu urządzenie są praktycznie nieodzowne dla wszystkich, którzy pracują jako stolarze, monterzy czy po prostu majsterkowicze i entuzjaści wszelkich prac z drewnem.

Specyfika

Podstawowym parametrem dla takich narzędzi, jest średnica krawędzi zębów. Wartości na ostrzach i te zapisane w specyfikacji danego modelu muszą być takie same. Nie wolno montować do urządzenia tarcz lub ostrzy o innych rozmiarach niż nominalne. Czasami można zastosować odpowiednie przejściówki, w formie pierścienia redukcyjnego. Dzięki temu dozwolone jest montowanie innych rozmiarów ostrzy. Wszystko to jednak musi być zapisane w instrukcji danego modelu narzędzia. Wybierając ostrze pamiętajmy o kształtach zębów. Proste, trapezowe są przeznaczone do twardych materiałów, na przykład niektórych metali i twardego drewna. Zęby mniejsze, naprzemiennie umieszczone, pozwalają na dokładne cięcie stosunkowo miękkich i łatwych w obróbce gatunków drewna. Trwałość tarczy tnącej, jest zależna od materiału z jakiego została wykonana. Przyjmuje się, że dobre ostrze wytrzymuje około 40 roboczogodzin. Ostrza pił, można dodatkowo ostrzyć. Jeśli są one wykonane z tak zwanych, węglików spiekanych - to można je ostrzyć do maksymalnie 20 razy. Obserwujmy regularnie stan ostrzy. Przyjmuje się, że zaokrąglenie zębów do wielkości R 0,1 mm, kwalifikuje je do ostrzenia. Można to zrobić na specjalnych szlifierkach sterowanych komputerowo. Pamiętać też trzeba, że koszt takiej operacji może wynosić do 50% ceny nowego urządzenia, warto więc pomyśleć, czy jest to dla nas opłacalne. Kluczowa jest także moc. Im jej więcej tym generalnie lepiej. Przekłada się ona bezpośrednio na łatwość obsługi i prostotę pracy z drewnem. Dedra DED7745 ma moc 1800 W.

Bezpieczeństwo

Pilarka i piła nie są bezpiecznymi urządzeniami, zwłaszcza jeśli nie zachowamy środków ostrożności. Dlatego, zanim przystąpimy do cięcia, powinniśmy pozamykać zwierzęta, a dzieciom nakazać zachowanie dystansu i dopilnować, by nikt nie stał naprzeciwko nas, na linii cięcia. Pamiętajmy też o tym, aby nie używać ich w pomieszczeniach o słabej wentylacji. Nie zapominajmy też o ochronie osobistej. Postarajmy się o kask z siatką na twarz i słuchawkami wygłuszającymi. Warto też zabezpieczyć stopy przed upadającym drewnem. Zakupmy więc ochronne obuwie z usztywnianą cholewą. Pamiętajmy, aby na czas pracy pilarką zdjąć wszelkie ozdoby z szyi, a także by nie ubierać luźnej odzieży, która może się wkręcić w łańcuch. Piła powinna być włączona zanim rozpoczniesz cięcie. To może wydawać się oczywiste, jednak częstym błędem jest uruchamianie piły na drewnie, co może być nieprzyjemne w skutkach. Nie pracujmy siedząc na gałęziach, drabinach, chybotliwych stołkach i tym podobnych. Podczas pracy nie wolno unosić narzędzia ponad wysokość barków. Nie wolno też przenosić pilarki, gdy łańcuch jest w ruchu. Warto też mieć kogoś w pobliżu, kto w razie czego udzieli nam pomocy.

Podsumowanie

Do wszelkiej cięższej pracy z materiałem jakim jest drewno, pilarka czy piła jest idealna. Przydaje się zarówno, gdy chcemy po prostu pociąć drewno do kominka, jak i pociąć belkę. Dedra DED7745, dodatkowo posłuży Ci podczas remontów, przy cięciu drewnianych prefabrykatów czy w pielęgnacji ogrodu czy sadu. Jeśli to urządzenie spełnia Twoje oczekiwania, znajdź je u nas w najlepszej cenie.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też