Moje konto
  • Dedra DED7745 Dedra DED7745
  • Dedra DED7745 Dedra DED7745

Dedra DED7745

4 oferty z 4 sklepów

Producent Dedra Moc 1800 W Rodzaj produktu pilarka ukosowa WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Megamaszyny - sprzęt dla profesjonalistów

★★★★★
999 opinii

DEDRA Pilarka ukosowa z posuwem DED7745

DEDRA Pilarka ukosowa z posuwem DED7745

Moc 1800 W, śr tarczy 254 mm, zakres cięcia 0-45 stopni

Dostępność sprawdź w sklepie →

DEDRA Pilarka ukosowa do drewna z przesuwną głowicą 1800W DED7745 TRANSPORT GRATIS !

Charakterystyka produktu: Pilarka ukosowa do drewna z przesuwną głowicą 1800W Aluminiowa podstawa Dane techniczne: Moc (W): 1800 Średnica tarczy (mm): 254 Średnica otworu tarczy (mm): 30 Max wys cięcia w pionie (mm): 295x81,5 Max wys cięcia pod kątem 45 st. (mm): 205x43 Waga (kg): 14,3

Dostępny w 3-7 dni  ✓

DEDRA Pilarka ukosowa do drewna z przesuwną głowicą 1800W DED7745 TRANSPORT GRATIS !

Charakterystyka produktu: Pilarka ukosowa do drewna z przesuwną głowicą 1800W Aluminiowa podstawa Dane techniczne: Moc (W): 1800 Średnica tarczy (mm): 254 Średnica otworu tarczy (mm): 30 Max wys cięcia w pionie (mm): 295x81,5 Max wys cięcia pod kątem 45 st. (mm): 205x43 Waga (kg): 14,3

Dostępny w 3-7 dni  ✓

Ukośnica z posuwem 1800W/254mm DED7745 Dedra

… cięcia przy 45°/45° - 50x210mm waga - 20,6kg Precyzyjnie wykonane z wysokiej jakości odlewu stoły pilarki i elementy przestawne.Stół wychylny pod katem 45° na lewo.Przedłużenie stołu ułatwia oparcie długich elementów.Blokowanie wrzeciona ułatwia wymianę tarczy tnącej.Przezroczysta osłona tarczy tnącejz automatycznym mechanizmem powrotu osłony po wykonanym cięciu.System odprowadzania trocin dzięki …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentDedra
Moc1800 W
Rodzaj produktupilarka ukosowa

Praca z drewnem sprawia Ci frajdę? Możesz ułatwić sobie pracę dzięki doskonałej pile lub pilarce, których moc i możliwości pozwalają na szybką i bezproblemową obróbkę drewna. Takim narzędziem może być na przykład Dedra DED7745.

Wprowadzenie

Zarówno piły jak i pilarki to narzędzia stworzone do pełnego cięcia oraz docinania różnorodnych rodzajów drewna oraz płyt drewnopodobnych, kartonowych, gipsowo-kartnowych czy wiórowych. Narzędzia te poradzą sobie też z niektórymi materiałami sztucznymi oraz płytami wielowarstwowymi. Tego typu urządzenie są praktycznie nieodzowne dla wszystkich, którzy pracują jako stolarze, monterzy czy po prostu majsterkowicze i entuzjaści wszelkich prac z drewnem.

Specyfika

Podstawowym parametrem dla takich narzędzi, jest średnica krawędzi zębów. Wartości na ostrzach i te zapisane w specyfikacji danego modelu muszą być takie same. Nie wolno montować do urządzenia tarcz lub ostrzy o innych rozmiarach niż nominalne. Czasami można zastosować odpowiednie przejściówki, w formie pierścienia redukcyjnego. Dzięki temu dozwolone jest montowanie innych rozmiarów ostrzy. Wszystko to jednak musi być zapisane w instrukcji danego modelu narzędzia. Wybierając ostrze pamiętajmy o kształtach zębów. Proste, trapezowe są przeznaczone do twardych materiałów, na przykład niektórych metali i twardego drewna. Zęby mniejsze, naprzemiennie umieszczone, pozwalają na dokładne cięcie stosunkowo miękkich i łatwych w obróbce gatunków drewna. Trwałość tarczy tnącej, jest zależna od materiału z jakiego została wykonana. Przyjmuje się, że dobre ostrze wytrzymuje około 40 roboczogodzin. Ostrza pił, można dodatkowo ostrzyć. Jeśli są one wykonane z tak zwanych, węglików spiekanych - to można je ostrzyć do maksymalnie 20 razy. Obserwujmy regularnie stan ostrzy. Przyjmuje się, że zaokrąglenie zębów do wielkości R 0,1 mm, kwalifikuje je do ostrzenia. Można to zrobić na specjalnych szlifierkach sterowanych komputerowo. Pamiętać też trzeba, że koszt takiej operacji może wynosić do 50% ceny nowego urządzenia, warto więc pomyśleć, czy jest to dla nas opłacalne. Kluczowa jest także moc. Im jej więcej tym generalnie lepiej. Przekłada się ona bezpośrednio na łatwość obsługi i prostotę pracy z drewnem. Dedra DED7745, dysponuje silnikiem o mocy 1800 W.

Bezpieczeństwo

Pilarka jak i piła nie należą do narzędzi bezpiecznych, dlatego należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych. Przed rozpoczęciem pracy, należy zamknąć zwierzęta oraz trzymać dzieci z daleka od osoby pracującej pilarką. Zwracajmy też uwagę, aby nikt nie stał na linii cięcia. Pamiętajmy też o tym, by nie używać pilarki w pomieszczeniach o słabej wentylacji. Ochrona osobista, jest równie ważna co troska o nasze otoczenie. Zaopatrzmy się w kask z ochroną na twarz, a także słuchawki wygłuszające. Przydadzą się też ochronne buty, z usztywnioną cholewą, które zabezpieczą nasze stopy przed przygnieceniem drewnem. Pamiętajmy, aby na czas pracy pilarką zdjąć wszelkie ozdoby z szyi, a także by nie ubierać luźnej odzieży, która może się wkręcić w łańcuch. Zanim rozpoczniemy cięcie drewna, ważne jest aby piła była już uruchomiona i rozpędzona. Nie odpalajmy pilarki opartej na drewnie. Może się to źle skończyć. Nie pracujmy znajdując się na gałęziach, drabinach, chybotliwych stołkach i tym podobnych. Zwracajmy uwagę na to, aby podczas cięcia nie unosić pilarki powyżej barków. Nie wolno też przenosić pilarki, gdy urządzenie jest włączone. Warto, aby w trakcie pracy towarzyszył ci ktoś, kto w razie problemów zdoła udzielić pomocy.

Podsumowanie

Pilarka czy piła to doskonałe narzędzie do cięższych prac z drewnem. Przydaje się zarówno do domu czy na działce, jak i w zastosowaniach profesjonalnych, gdy na co dzień pracujemy z tym surowcem. Dodatkowo przydaje się tez przy cięciu krzaków, gałęzi, czy chociażby podczas remontów, kiedy to szybko i łatwo poradzi sobie z drewnianymi prefabrykatami. Jeśli więc szukasz pilarki lub piły, zwróć swoją uwagę na Dedra DED7745.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też